foto: Záchranný kruh bezpečí

Ochranné pomůcky pro děti zn. levně

6. 9. 2023

Správná výbava dětí na cestu je základ. V nastávajícím podzimním období se vyplatí reflexní prvky na oblečení. Věděli jste o tom, že můžete získat až 1500 korun ročně od pojišťovny na dětské ochranné pomůcky např. cyklistickou helmu?

4
foto: Záchranný kruh bezpečí

Řidiči by tedy měli zvýšit svou pozornost a předvídat zvýšený pohyb školáků na silnicích. Rodiče školáků by měli zase naopak vybavit své ratolesti co největším počtem reflexních prvků, a hlavně je na cestu do školy náležitě připravit.

„Také by měli rodiče dětem vysvětlit a ideálně ukázat, kde a jak mají přecházet silnici anebo že vbíhání do silnice mezi zaparkovanými auty může být extrémně nebezpečné,“ shrnul Lukáš Hutta ze Záchranného kruhu.

Řádná příprava a prevence nikdy není od věci, je ale potřeba se zamyslet, jak se dostatečně chránit. Například pro cyklisty, kterých je na silnicích přes léto výrazně více, je nejlepší ochranou cyklistická helma a správně vybavené jízdní kolo. U vody pak skvěle poslouží třeba záchranná vesta nebo plovací pásy. Bohužel i přes všude zmiňovaná doporučení se ale stále setkáváme s jedinci, kteří rizika sportování značně podceňují.

foto: Záchranný kruh bezpečí
foto: Záchranný kruh bezpečí

Koupě ochranných pomůcek se někomu může zdát jako zbytečná útrata, protože se přece zrovna jim nemůže nic stát. Přitom je možné využít i finanční příspěvek od zdravotní pojišťovny.

„Klienti naší pojišťovny mohou využít příspěvek z Fondu prevence. Dětem do 18 let přispíváme až 1 500 korun na pořízení vhodných sportovních ochranných pomůcek. Nákup s tímto bonusem se tak může stát o něco příjemnější záležitostí,“ připomněla Jana Schillerová, tisková mluvčí Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018