Olga Plojhar Bursíková: foto Aleš Král

Na slovíčko s Olgou Plojhar Bursíkovou

8. 12. 2023

Modelka a herečka Olga Plojhar Bursíková se mnoho let věnuje tématu udržitelnosti a šetrnosti k přírodě. V roli dvojnásobné maminky se pro ni stává auto stále zásadnější nutností. V rozhovoru pro náš magazín prozradila, kam nejradši cestuje a ke které značce má nejblíže.

Snimek-obrazovky-2023-12-05-v-14.39.13

Vaše kariéra modelky, herečky a nyní role maminky dává tušit, že řízení bude jedna z vašich přirozených vlastností. Prozradíte nám, jak jste na tom s řízením auta? Jaká jste žena v autě? Řídíte?

Jako rozená Pražačka jsem auto od malička měla jen jako prostředek, kterým se dostanu do přírody a na výlety tam, kde nechci potkat živáčka. Po městech jsem vždycky zásadně jezdila MHD a na práci také.

Řidičák jsem si dělala až po koupi koně, abych se mohla dostávat po své ose do stáje. Teď ale bydlíme za Prahou. Se dvěma dětmi je pro mě auto teď mnohem zásadnější.

A jaká jste řidička?

Za volantem mě nic nenaštve. Jen jsem moc zbrklá na to, abych nikdy v autě neudělala chybu.

Dokážete si představit svůj život a dennodenní povinnosti bez auta?

Nepotřebujeme auto ani zdaleka každý den, ale z našeho městečka bychom se všude hromadnou dopravou nedostali.

Není to nutnost, ale kdybych měla nemocné děti a nemohla je sama odvézt do nemocnice, ten pocit by mi vadil. Zároveň mám ráda tu svobodu při výletech a i v zahraničí si vždy půjčujeme auto, abychom se dostali i na jiná místa, než jen ta turistická.

ales-Kral

Jak vnímáte ženy-řidičky za volantem?

Nechce se mi moc generalizovat, ale napadá mě, že jako ženy jsme v autě ohleduplnější a občas emotivnější. Nemusí to být ale pravidlo.

Jaký model aktuálně řídíte?

Máme Subaru Outback. Auto máme velké dost pro obě děti i náš terénní Thule kočár.

Značka Subaru je moje největší motoristická láska, nikdy jsem jinou značku neměla. S jinými řidiči Subaru se zdravíme. Je to prostě srdcová záležitost.

Snimek-obrazovky-2023-12-05-v-14.34.28

Na IG sdílíte svůj život a cestování s rodinou. Jaká destinace pro vás osobně byla nejzajímavější? Na jakou delší cestu jste se jako rodina vydali i s dcerou?

Na svatební cestě jsme byli na karibském ostrově Guadeloupe, a to bylo hodně speciální.

Jinak ale nejraději jezdíme do Británie. Letos na Vánoce jí nejspíš s malým miminkem vynecháme, ale bude nám to chybět.

Šetrnost k přírodě je vzhledem k vašemu rodinnému zázemí něčím naprosto normálním. Jak pohlížíte na čistou mobilitu a elektromobily? Do jaké míry řešíte při cestování svou uhlíkovou stopu?

Určitě bychom elektro nebo hybrid rádi vybrali při příští koupi auta, manžel po nich stále pokukuje a rozhodně tím směrem půjdeme. Zatím jen oba volíme MHD, když je to jen trochu možné.

Unknown-3-ve-velke-velikosti

Prozradíte nám, jak rychle se na své cesty dokážete sbalit?

Tohle se naštěstí vůbec nezměnilo, jsem z cestování s modelingem vycvičená a umím sbalit sebe i rodinu rychle. Pokud mám ale čas, ráda balím postupně.

Horší je pro nás teď ta poslední půlhodina před odjezdem, všechny obléct, nakrmit, vyvenčit a podobně, to se umí trochu protáhnout.

Bez-nazvu-eqfqevgfdav-k

Jaký sen byste si chtěla splnit?

Snů mám spoustu, malých i velkých, osobních i pracovních. Teď mám ale pár týdnů staré miminko, tak si zatím užíváme společné období a kojení a práci pak ráda budu brát, když to půjde nějak skloubit bez hlídacích babiček a dědečků.

Co je vaším „motorem“?

Harmonie a radost ze života, to mě žene nejvíc i proto stále dělám tuhle práci, proti které bojovala snad celá moje rodina. Já ji prostě miluju. 

Prozradíte pár zdrojů, které vás inspirují?

Inspiruje mě každý, kdo něco dělá skvěle, ale přitom zůstane empatický a udrží si rovnováhu práce a osobního života.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho šťastných kilometrů!

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018