Hotely

Klasifikace

V Irsku se nachází široká řada hotelů, od luxusních zámků, přes elegantní venkovské domy, až po útulné vesnické hospody. Tato zařízení jsou kontrolována a klasifikována irskou Tourist Board od 1 do 5 hvězdiček. Obecně řečeno jsou hotely komfortní a velmi příjemné. Většina hotelů podléhá irské hotelové federaci.

Tarify

Orientační cena za osobu a noc ve dvoulůžkovém pokoji včetně snídaně:

· 5-hvězdičkový hotel: 225 EUR

· 4-hvězdičkový hotel: 145

· 3-hvězdičkový hotel: 99

· 2-hvězdičkový hotel: 80

Rezervace

Turistické informační kanceláře provozují celonárodní rezervační služby pro hotely a penziony, přičemž rezervace lze provést také prostřednictvím irské Tourist Board.

Autoklub AA (Spojené království) na svých internetových stránkách také poskytuje hotelovou rezervační službu zahrnující Irsko: http://www.theaa.com/getaway/

Průvodci

Úplný seznam hotelů je k dispozici na oficiálních internetových stránkách irské turistické kanceláře:

"Discover Ireland" - http://www.discoverireland.ie/

"Návštěva Dublin" - http://www.visitdublin.com/

v sekci "Where to stay".

Seznam turistických informačních center v celém Irsku je k dispozici také prostřednictvím http://www.discoverireland.ie/Tourist-Item-Pages/Tourist-Information-Offices.

Irská hotelová federace vydává příručku s názvem: "Be Our Guest" (Buďte naším hostem), kde poskytuje seznam hotelů a penzionů v celém Irsku. Další informace jsou k dispozici prostřednictvím http://www.irelandhotels.com/.

Na internetových stránkách autoklubu AAI je rovněž k dispozici sekce, týkající se ubytování s podrobnostmi k hotelům a zařízením B&B.

Hotelové řetězce

Doyle Hotel Group

Best Western v městě:

Ryan Hotelů

Accor

Adresa pro více informací

Irish Hotels Federation

(Irská hotelová federace)

13 Northbrook Road

Dublin 6

Tel.: +353 1 4976 459

fax: +353 1 4974 613

e-mail: info@ihf.ie

Karavany a kempy

Místa

Autoklub AA Velká Británie vydal příručku s doporučenými místy pro kempování a pro táboření s karavanem. Tyto kempy jsou rozdělené do pěti kategorií, 1 až 5 vlaječek, v závislosti na nabízeném vybavení.

Kempy jsou kontrolované a stupňované irskou Tourist Board v rámci hodnocení 1 až 5 hvězdiček. Všechny disponují základním vybavením, přičemž většina z nich poskytuje také další služby, jako jsou prodejny potravin, prádelny, bazény a herní vybavení.

Tarify

Poplatky se liší místo od místa, podle kategorie a sezóny. Průměrné ceny pro rok 2014 za

stan nebo karavan + 2 dospělí osoby + 2 děti: 28 EUR

stan nebo karavan + 2 dospělí: 20 EUR

Dokumenty potřebné pro kempování

Nejsou třeba žádné dokumenty.

Stanování

Obecně je kempování podél silnic a mostů zakázáno místními vyhláškami. Kempování v otevřené krajině je možné pouze se souhlasem místních vlastníků pozemků.

Nájem vybavení

Karavan lze najmout na mnoha místech. Průvodce vydaný irskou turistickou kanceláří obsahuje seznam míst s možností pronájmu karavanů.

Průvodci

Seznam schválených míst pro kempování s karavanem a stanování je k dispozici na oficiálních internetových stránkách irské turistické kanceláře:

"Discover Ireland" - http://www.discoverireland.ie/

"Návštěva Dublin" - http://www.visitdublin.com/

v sekci "Where to stay".

Seznam kempů je také možné získat prostřednictvím jakékoli irské národní turistické centrály (seznam turistických informačních center v celém Irsku je k dispozici prostřednictvím http://www.discoverireland.ie/Tourist-Item-Pages/Tourist-Information-Offices).

Irská rada pro táboření s karavanem také zveřejňuje výročního průvodce s názvem “Caravan and Camping in Ireland”; který je k dispozici prostřednictvím irské turistické kanceláře (Tourist Board) nebo Irské rady pro táboření s karavanem.

Autoklub AA Velká Británie vydává příručku "AA Caravaning and Camping 2012", obsahující seznam doporučených kempů ve Velké Británii a v Irsku.

Adresa pro více informací

Tourism Ireland

5th Floor, Bishop's Square Redmond's Hill

Dublin 2

Tel.: +353 1 476 3400

Fax: +353 1 476 3666

Internet: http://www.tourismireland.com/

Irish Caravan and Camping Council

(Irská rada pro táboření s karavanem)

P.O. Box 4443

Dublin 2

Fax: +353 98 28 237

e-mail: info@camping-ireland.ie

Hostely

V Irské republice je k dispozici 21 mládežnických ubytoven (hostelů), připojených k Mezinárodní hostelové asociaci; 6 ubytoven se nachází v Severním Irsku. Adresa irského sdružení je

An Oige Ireland

Irish Youth Hostel Association

61 Mountjoy Street

Dublin 7

Tel.: +353 1 830 4555

Fax: +353 1 830 5808

e-mail: info@anoige.ie

Ostatní ubytování

Penziony/ dovolená na statcích

Penziony se liší od přestavěných venkovských domů až po účelové ubytování, s možností pouze noclehu se snídaní, až po plnou penzi. Ubytování je klasifikováno v rozmezí od 1 do 4 hvězdiček a musí disponovat nejméně 5-ti ložnicemi.

V Irsku se nachází přibližně 2.600 soukromých domů a 500 usedlostí, které poskytují ubytování se snídaní na denní či týdenní bázi, přičemž je možná objednávka další stravy. Sdružení s názvem „Town and Country Homes Association“ zveřejňuje výročního průvodce.

Další informace lze získat:

B & B Ireland

Belleek Road

Ballyshannon

Co Donegal

Tel.: +353 71 98 22 222

Fax: +353 71 98 22 207

e-mail: admin@bandbireland.com

Internet: http://www.bandbireland.com/

Vlastní stravování

Irská turistická kancelář spravuje přibližně 2.500 zařízení pro ubytování s vlastním stravováním a následně vytváří seznam zařízení, která splňují jejich standardy. Další podrobnosti jsou k dispozici na adrese:

„Irish Cottage Holiday Homes“: http://www.irishcottageholidays.com

Koňmi tažené karavany

V Irsku je možný pronájem koňmi taženého karavanu za účelem průzkumu krajiny v poklidném tempu. Pronajímatelům je doporučeno sjednat si pojištění třetí stranou. Další informace jsou k dispozici na:

http://www.irishhorsedrawncaravans.com/

Adresa pro další informace

Úplný seznam zařízení B&B (Bed and Breakfast - Nocleh se snídaní), zařízení s možností ubytování na statku, penzionů a apartmánů s možností vlastního stravování je k dispozici na oficiálních internetových stránkách irské turistické kanceláře:

"Discover Ireland" - http://www.discoverireland.ie/

"Návštěva Dublin" - http://www.visitdublin.com/

v sekci "Where to stay".

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018