Zdroj: archiv webu

5 rad k posílení vaší sebedůvěry

27. 2. 2016

O Češkách a Slovenkách se mluví jako o jedněch z nejhezčích dívek. Bohužel průzkum sebedůvěry žen v České republice tomu moc neodpovídá. Do jaké kategorie byste se zařadila vy?

Češky hodnotily svůj vzhled a ve většině případů se popsaly skromně či neutrálně jako průměrné (22 %), dobře vypadající (18 %) nebo přírodní (17 %). Coby krásné se vidí jen 1 % z dotazovaných, téměř 70 % ale přitom tvrdí, že většina žen si není vědoma své skutečné krásy.

Značka Dove jim chce pomoci vidět svoji krásu, a díky tomu získat větší sebedůvěru. „Člověk si musí uvědomit, kdo je, a být na to hrdý. Pokud máme rádi sebe sama po fyzické i psychické stránce, pak jsme zdravě sebevědomí. Když jsme naopak nespokojeni a hodnotíme se kriticky, hromadí se v nás negativní emoce a stres, který má zásadní dopad i na naše zdraví,“ uvedla psycholožka a koučka Mgr. Jitka Nesnídalová.

Dove patero, jak získat sebedůvěru:
Dove přináší pět tipů psycholožky a koučky Jitky Nesnídalové pro uvědomění si svých kvalit, jež vede k získání sebevědomí:

1. Naučte se upřímně pochválit!
Většina žen sebe sama podceňuje, nezná své silné stránky a neumí si užít ocenění od sebe ani od druhých. Nepovažujte za automatické a samozřejmé vše, co umíte nebo zvládáte! Naučte se pochválit sama sebe a oslavujte i ty nejmenší úspěchy. Sepište si každý večer seznam věcí, které se vám povedly a za něž jste vděčná. Navíc, budete-li upřímně chválit ostatní, chvála se vám bude vracet jako bumerang.

2. Každodenní afirmace
Afirmace, neboli pozitivní tvrzení, je technika, která vám při každodenním využívání pomůže nejen získat sebedůvěru, ale i posunout se kupředu a docílit tak životní spokojenosti. Začněte maličkostmi jako usmívat se na sebe v zrcadle místo negativních povzdechů, jaké kruhy pod očima anebo kolik kilo navíc máte. Naopak si řekněte nahlas: „Dnes mi to sluší!“ Nalepte si na zrcadlo lístečky s pozitivními sděleními „Jsem jedinečná“ nebo „Dnes vypadám skvěle“. Sepište seznam pěti věcí, které na sobě oceňujete.

3. Mějte se ráda
Pokud má žena ráda sama sebe, pak i její sebevědomí je zdravé. Nezaměřujte se na to, co si o vás myslí ostatní nebo okolí. Důvěřujte sama v sebe, nestyďte se za své názory, za svoji osobnost, ale naopak si užívejte toho, kým jste. Pokud se přijmete taková, jaká jste, a naučíte se mít ráda sebe sama, uděláte první krok k životní spokojenosti.

4. Nekritizujte
Přestaňte se kritizovat. Nekritizujte ani druhé a nebojte se jejich kritiky. Chovejte se k ostatním tak, jak byste si přála, aby se chovali k vám. Kritika nás při nedostatečném sebevědomí brzdí, ocenění naopak posouvá k rozvoji.

5. Zastavte se a buďte pozitivní
Nikam se nehoňte. Vše už je tady, uvnitř vás. Pochopte, že nejcennější okamžik je teď a tady. Nešťourejte se v minulosti a nemějte strach z budoucnosti. Zabývejte se jen činnostmi, které uspokojí vaše osobní potřeby a zájmy. Užívejte si každý den, soustřeďte se na to, co je příjemné a co vám jde. Hektický život a z něj pramenící stres působí nepříznivě na psychiku i tělo. Pozitivní emoce jsou ale druhá strana mince – vašemu tělu a psychice prospívají. Napřimují záda, dodávají životní energii, a tedy i sebedůvěru.

Dove 1. února 2016 spustil webovou stránku www.jsmekrasne.cz, prostřednictvím níž chce inspirovat české ženy ke změně svého, často nepřiměřeně kritického, hodnocení. Nabádá je k vnímání vlastní krásy: „Probuďte svoje sebevědomí a inspirujte jím ostatní Češky!“ Všechny dámy tak díky Dove mohou udělat první krok, když svým anonymním hlasem na microsite www.jsmekrasne.cz zvýší počet krásných žen a motivaci budou dál šířit mezi své maminky, sestry, dcery či kamarádky. Mohou zde sdílet své příběhy, ozdobit si facebookovou profilovou fotografii zlatou holubicí i za svou odvahu získávat odměny od značky Dove. Projekt vyvrcholí v září 2016, kdy Dove vyhlásí, kolik českých žen si je už vědomo své krásy.

infografika
Foto: archiv webu

 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018