Model 3: foto Tesla

Tesla Model 3 v Česku

24. 11. 2023

Naše redakce se zúčastnila statické prezentace modelu Tesla 3, který byl oficiálně představen v Česku. Elektrický sedan Tesla 3 s pohonem zadních kol a Tesla 3 Long Range s pohonem všech kol nyní nabízí dojezd až 629 km na jedno nabití a mnoho zajímavých detailů.

Model3-66-ve-velke-velikosti
Model 3: foto Tesla

Holistický design

Modernizovaná Model 3 má ostřejší linie karoserie a přepracovanou příď s novými světlomety vepředu i vzadu. Karoserie modelu Tesla 3 se chlubí nejnižším součinitelem odporu vzduchu ze všech modelů Tesla: 0,219. To se kladně projevuje na dojezdu na jedno nabití.

Model3-75-ve-velke-velikosti
Model 3: foto Tesla

Minimalistický interiér

V lépe odhlučněném interiéru zaujmou materiály (skutečný hliník, textilie atd.), nové provedení sedadel, velká 15,4” centrální obrazovka a středová konzola pokrytá hliníkem. Obsahuje dvě bezdrátové nabíječky telefonů. Přední a dva zadní nabíjecí porty USB-C mají výkon až 65 W.

Nový prémiový audio systém obsahuje 17 reproduktorů, duální subwoofery a duální zesilovače pro Model 3 Long Range a 9 reproduktorů, jeden subwoofer a zesilovač pro model 3 s pohonem zadních kol.

Cestující vzadu mají nyní přístup k novému 8” zadnímu displeji s integrovanou klimatizací a infotainmentem.

Model3-87-ve-velke-velikosti
Model 3: foto Tesla

Zpátečka se ovládá přes obrazovku

Specialitou u Modelu 3 vše je fakt, že je vše řízeno automaticky. Blinkry a stěrače se ovládají na volantu.

Jakmile se usadíte a připoutáte se, jednoduše sešlápněte brzdový pedál a přejetím nahoru nebo dolů po levé straně centrální obrazovky zapněte jízdu nebo zpátečku. Řadicí páka se automaticky objeví při sešlápnutí brzdy nebo při nízkých rychlostech pro rychlé řazení.

Model3-86 ve velké velikosti
Model 3: foto Tesla

Nejdostupnější vůz od Tesly

Tesla už v základní výbavě obsahuje vyspělé technologie a bohatou standardní výbavu.

Cena s jedním elektromotorem a pohonem zadních kol s dojezdem 513 km na jedno nabití začíná na milionu a 54 tisících Kč. Výkonnější Tesla 3 s pohonem všech kol s dojezdem až 629 km stojí o 200 000 Kč víc.

Sdílet článek:

Více na webu Tesla

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018