Swift 2024: foto Suzuki

Staronový Suzuki Swift

2. 7. 2024

Tento bonbonek spatřil světlo světa v zemi vycházejícího slunce před 40 lety. Před 20 lety pak japonský výrobce rozhodl malé městské auto uvést na globální trhy. Nyní se Suzuki Swift v Česku představuje ve své inovované, čtvrté generaci.

Screenshot
Swift 2024: foto Suzuki

Podívejte se, jak nyní vypadá ikonický hatchback Swift, který dozrál v chytrý kompaktní vůz s výrazným designem, pokročilými bezpečnostními funkcemi a hravým jízdním projevem.

Swift přijíždí s pestrou paletou laků

Screenshot
Swift 2024: foto Suzuki

Paleta laků karoserie se u nového Swiftu skládá z devíti jednobarevných a čtyř dvoubarevných možností včetně nových odstínů modré Frontier Blue Pearl Metallic a žluté Cool Yellow Metallic. Tyto odstíny se chlubí třívrstvým lakem s bohatou texturou a sytostí.

Třívrstvý lak vzniká speciálním postupem, kdy je průsvitná barva nanesena na stříbrný základní nátěr, poté následuje čirý lak. Tím se vytvoří živá a hluboká barva připomínající lesklý bonbón.

Uvnitř vládne harmonie a nejmodernější technologie

Screenshot
Swift 2024: foto Suzuki

Nový Swift nabízí prostorný a komfortní interiér vybavený ergonomicky laděnými detaily, které zlepšují zážitek z jízdy.

Devítipalcový kapacitní dotykový displej s rozlišením HD nabízí rychlou a přesnou odezvu a ve všech parametrech překonává dosud nabízený 7palcový displej.

Mezi novinky patří mimo jiné funkce propojení s chytrým telefonem Apple CarPlay® a Android Auto™ přes Wi-Fi i USB, hlasové ovládání a zobrazení informací o stavu vozu.

Úspornější motor a vylepšený podvozek

Screenshot
ScreenshSwift 2024: foto Suzuki

Ani ne tunu vážící bonbonek Suzuki Swift má díky optimalizované karoserii lepší aerodynamiku a díky novým technologiím také jízdní vlastnosti než jeho předchůdci.

Nově vyvinutý tříválcový benzinový motor o objemu 1,2 litru je nyní v novém Swiftu úspornější. K dalším vlastnostem mildhybridního motoru patří snížení hmotnosti, snížení emisí a zvýšení točivého momentu v nízkých otáčkách, které přináší živější reakce v nízkých otáčkách a žádoucí výkon.

Podvozek nyní disponuje stabilizátorem na předním zavěšení kol, díky čemu jsou eliminovány boční náklony karoserie. Odpružení na zadních kolech se pozitivně projevuje na lepším krytí nerovností. Nový Swift se obratněji řídí, neboť byla zkrácena prodleva natočením volantu a stočením vozu kolem svislé osy.

Atraktivní cena

Screenshot
Swift 2024: foto Suzuki

Pozitivní zprávou také je, že si nový Swift navzdory všeobecnému trendu zdražování zachovává ceny na úrovni odcházející generace.

Nový Swift startuje s výkonem 60 kW na 389 900 Kč!

Přitom základní výbava Comfort je podstatně rozšířená. Obsahuje nejen kompletní paletu bezpečnostních a asistenčních systémů, ale také parkovací kameru a senzory nebo bezklíčové odemykání a startování, které bylo dosud vyhrazeno jen pro nejvyšší výbavu.

Vyšší verze Premium a Elegance pak přidávají položky, které nejsou v segmentu B běžné: zatmavená okna, dvojici USB portů, elektrické stahování zadních oken, stropní madla vpředu i vzadu nebo elektricky sklopná zpětná zrcátka.

Sdílet článek:

Více na webu Suzuki

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018