Czech Design Week X DS: foto DS

Startuje Czech Design Week

7. 9. 2023

Právě dnes začíná každoroční umělecká prodejní přehlídka představující české i zahraniční designéry a jejich nejnovější tvorbu. Před galerií Mánes, kde tento svátek designu bude až do neděle probíhat, budou návštěvníci moci obdivovat i luxusní model DS 4.

Czech-Design-Week-X-DS-auto-v-lomu-5-ve-velke-velikosti

Festival designové a umělecké tvorby Czech Design Week se pro svůj desátý ročník rozhodl zavítat opět do pražské výstavní síně v Galerii Mánes, ale ožívá i na jiných místech centra Prahy.

Ikonický funkcionalistický prostor Galerie Mánes je pevně spjat s naší historií, vznikl na přelomu 20. a 30. let minulého století podle návrhu architekta Otakara Novotného pro Spolek výtvarných umělců Mánes.

Ten hostil taková jména jako Max Švabinský, Toyen, Emil Filla, ale také Pablo Picasso, Salvador Dalí či Frank Lloyd Wright.

V rozmezí čtyř dnů od 7. do 10. září festival nabídne výběr současné tvorby českých i zahraničních designérů, studentů, značek a studií napříč všemi obory designu: od interiérového a průmyslového designu, sklo, keramiku, fashion a šperk až po grafiku a vizuální tvorbu. Letos bude k vidění více než 100 vystavovatelů.

Sdílet článek:

Více na webu DS

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018