Zdroj: archiv webu

S Dagmar nejen o tom, jak být chic za volantem

27. 8. 2016

Dagmar Gabulová, právě certifikovaná expertka na styl pro ČR a SR, právě vydává knihu Styl – Cesta ke kráse, sebevědomí a charismatu. Pro čtenářky našeho magazínu exkluzivně prozradila nejen to, jak vypadat skvěle v autě. .-) Zde je pár jejích rad:

1. Věřím, že ženy si zaslouží být krásné bez ohledu na to, co právě dělají, nebo kde se zrovna nacházejí. Proto bychom se měly snažit vypadat vždy co nejlépe – a jízda autem by neměla být žádnou výjimkou. Při cestování na dlouhé či krátké vzdálenosti může být zachování si stylu někdy trochu obtížné, stojí však za to to zkusit. Jak říká italská módní návrhářka Miuccia Prada:

„To, co nosíte, je způsob, jak se prezentujete světu. Móda je okamžitý jazyk.“

Dagmar
Foto: archiv webu

2. DŮLEŽITÉ JE, ABY VÁŠ VZHLED MLUVIL VE VÁŠ PROSPĚCH

Náš vzhled je tím, co na nás okolí vnímá dřív, než máme možnost promluvit. Má obrovský vliv na to, jak se cítíme, co si o sobě myslíme, i jak zapůsobíme na druhé lidi. Oblečení vysílá jasné signály o tom, kým jsme. Říká o nás mnohem více než auto, kterým jezdíme, nebo dovolené, na které vycestujeme. Vzhled je více osobní. Je univerzálním nástrojem, který vyjadřuje, co je ukryto v našem nitru.

Každé ráno se však miliony lidí obléknou a odcházejí ze svých domovů bez jediného pomyšlení na skrytý vzkaz, který o nich jejich oblečení, doplňky a celkový zevnějšek prozrazují. Proč je tomu tak? Protože si to vůbec neuvědomují. Jenže bez pochopení pravidel barev a střihů, a zejména bez ujasnění si toho, co chceme reprezentovat navenek, je to jako stavět dům bez projektu. Lidé snižují svou důvěryhodnost, šance na úspěch i spokojený život a ani to netuší.

3. STYLOVÁ I ZA VOLANTEM

Je zcela pochopitelné, že za volantem se chcete cítit v první řadě pohodlně. Existuje však mnoho způsobů, jak se obléct, aniž by pohodlí bylo na úkor vašeho atraktivního vzhledu. V knize Styl – Cesta ke kráse, sebevědomí a charismatu sdílím sedm částí úspěchu dokonalého vzhledu, které vám zaručí, že budete vypadat a cítit se co nejlépe. Jednou z nich je správná volba materiálu. Do auta proto vybírejte strečové oblečení, které je komfortní a stylové zároveň. Volné kalhoty či dlouhá sukně vám také udělají skvělou službu. Vyhněte se akorát mačkavým materiálům jako je například len, jenž po vystoupení rozhodně neudělá dobrý dojem.

Boty oceníte s nižším podpatkem, případně zcela bez podpatků. Balerínky jsou dobrou volbou, navíc elegantnější a více ženskou než tenisky. Pokud jste na vyšší boty zvyklá, sáhněte po těch na klínku. Okouzlí vás svou stabilitou při řízení. Stejně jako u oblečení, i v případě bot je prodyšný materiál faktorem číslo jedna. Dopřejte svým nožkám ať dýchají také v autě.

4. DOLAĎTE SE NEJSTYLOVĚJŠÍM MÓDNÍM DOPLŇKEM

Krásné šaty, šik boty, originální šperky, stylová kabelka, k tomu dokonalý účes a bezchybné líčení. Okořeňte svůj vzhled ještě jedním detailem – úsměvem. Je tou nejkrásnější křivkou na ženském těle a bez něj nikdy nebudeme zcela oblečené. Nic nás nestojí, přičemž dokáže dělat skutečné zázraky. Jako mávnutím kouzelného proutku jsme díky němu ještě atraktivnější, v očích se nám rozzáří jiskra a náš obličej rázem rozkvete.

Úsměv je snadný způsob, jak se cítit lépe, v okamžiku si zlepšit náladu i být vnímaná jako přístupnější člověk. Naznačuje totiž, že jste sympatická, pohodová a empatická. Takže až příště budete stát s autem na červenou, také se usmějte. Sázejte na jistotu – úsměv sluší každé ženě. A navíc nikdy nevyjde z módy.

Kniha ST
Foto: archiv webu

Obálka Styl.
Foto: archiv webu

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018