Breathe cleaner air inside Volvo cars with cutting-edge air purification technology

Ideální VOLVO pro astmatiky a alergiky

27. 5. 2022

Alergici v takovém autě zaplesají blahem. Volvo představilo pokročilý systém čištění vzduchu, který získal certifikát nezávadnosti pro astmatiky a alergiky. V nových modelech řady 90 a 60 je odstraněno z nasávaného vzduchu až 99,9 % pylových alergenů z trávy, stromů a jiných rostlin.

Řidiči nejnovějších vozů Volvo budou mít možnost na základě dat získaných v reálném čase posoudit, zda mají nechat vzduch v kabině svého vozu vyčistit. Na displeji středové konzoly se totiž zobrazují informace o aktuálním množství pylů ve vzduchu a úrovni kvality ovzduší.

Volvo Cars' Air Quality
Volvo Cars‘ Air Quality

Díky této interně vyvinuté aplikaci se společnost Volvo Cars stává první automobilkou, která řidičům poskytuje živé údaje o hladině pylů v okolním vzduchu.

Součástí těchto vozidel je také senzor, který byl jako první svého druhu globálně uveden na trh v roce 2020. Měří množství prachových částeček PM 2.5 v kabině a umožňuje srovnat tuto hladinu se stavem okolního ovzduší.

Díky filtru ze syntetických vláken a ionizaci pokročilého systému čištění vzduchu společnosti Volvo Cars je u modelů řady 60 a 90 až 95 % všech jemných částeček PM 2.5 zadrženo mimo kabinu.

Tento systém dokáže odstranit více než 97 % vzduchem přenášených virů a snížit množství virů v interiéru až o 95 %.

Sdílet článek:

Více na webu Volvo

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018