Zdroj: fotobanka automobilky DS Automobiles

Elegantní Pařížanka DS3

10. 2. 2016

Nová DS 3 získala jako správná elegantní Pařížanka, která vždy sleduje nové trendy, nový odstín karoserie (červená Aden) a střechy (hnědá Topaze, která se inspirovala od drahokamů a dokonale ladí s novou lištou palubní desky). Úpravy exteriéru jsou tedy opět bohatší, k dispozici je 10 samolepicích fólií na střechu v případě hatchbacku, 4 odstíny střechy, 4 odstíny plátna u kabrioletu, 10 barev zpětných zrcátek a 15 typů litých 16″ a 17″ kol u hatchbacku i kabrioletu.

15YC19
Zdroj: fotobanka automobilky DS Automobiles

DS 3 je první model značky DS, který získal velmi expresivní světelný podpis DS LED VISION a vždy dokázal skloubit avantgardnost a krásu. Nyní je opatřen přední maskou DS WINGS s vertikální maskou chladiče šestiúhelníkového tvaru, který uprostřed hrdě nese logo DS. Lišta je chromovaná – což podtrhuje eleganci – a pokračuje směrem ke světlometům a mlhovkám s LED diodami přes dvě chromovaná křídla.

Díky sedmipalcovém dotykovému barevnému displeji je zkušenost z řízení DS zase o něco více high tech. Displej kromě snadnějšího přístupu ve všem funkcím vozu (o 20 tlačítek méně na středovém panelu) nabízí především funkci Mirror Screen. Toto řešení mobilního připojení fungující buď s Apple CarPlay™, nebo s MirrorLink® umožňuje používat smartphone přímo na displeji palubní desky vozu. V případě Apple CarPlay™ může řidič intuitivně telefonovat, používat mapy, poslouchat hudbu nebo se jedním slovem nebo dotykem dostat do zpráv SMS.

15YC28
Zdroj: fotobanka automobilky DS Automobiles

 

Interiér se rovněž inspiroval u světa módy a hraje si s materiály. Objevuje se nové čalounění a ozdobné prvky. Kůže je nadčasová: objevuje se u sedadel v exkluzivním provedení Bracelet, které je typickým rysem vozů DS. Jde o kůži Nappa, nyní i v novém odstínu hnědá Trinitario. Kůží může být obšitá i lišta palubní desky s vtlačeným logem DS, zatímco kaplička přístrojů může být potažena semianilínovou kůží s kontrastním prošitím.

15Y98
Zdroj: fotobanka automobilky DS Automobiles

DS4 má v nabídce tři benzínové tříválcové motory PureTech, dva benzínové čtyřválcové motory THP a tři dieselové čtyřválcové motory BlueHDi s technologií SCR. V nabídce jsou tři druhy převodovek (manuální pěti nebo šestistupňová, pilotovaná nebo automatická převodovka poslední generace), jejich emise začínají na 79 g CO2/km (u motoru  BlueHDi 100) a nepřekračují 129 g/km.

 

Sdílet článek:

Více na webu DS

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018