kia ev9: foto Kia

Bezpečná Kia EV9

5. 1. 2024

Zcela nová Kia EV9 získala nejvyšší hodnocení bezpečnosti v zevrubných testech Euro NCAP. Čistě elektrické sedmimístné SUV dosáhlo maximálního pětihvězdičkového ohodnocení.

EV9 bylo hodnoceno ve čtyřech kategoriích a ve všech testech splnilo vysoké standardy.

Model dosáhl skóre 84 % za ochranu dospělých cestujících, 88 % za ochranu dětských pasažérů, 76 % za ochranu zranitelných účastníků silničního provozu včetně chodců a 83 % v kategorii „bezpečnostních asistentů“, kde se vozidlo hodnotí podle nabídky nejrůznějších technologií pro předcházení dopravním nehodám.

Dokonce ještě lepších výsledků dosáhlo EV9 v ochraně dětských pasažérů, kdy prokázalo schopnost ochránit všechny klíčové části těla testovacích figurín představujících šestileté a desetileté dětské pasažéry. Testovací komisaři zmínili pružnost airbagů EV9, jakož i inteligentní systém detekce přítomnosti dítěte.

Při testování bezpečnostních asistentů EV9 pak zástupci Euro NCAP poukázali na schopnosti systému automatického nouzového brzdění (AEB), jenž dobře reagoval na ostatní vozidla a dokázal zamezit střetům ve většině testovacích scénářů.

Z dalších bezpečnostních prvků pochvalně zmiňovaných organizací EuroNCAP uveďme aktivní systém pro jízdu v pruzích (LKA), který jemně koriguje dráhu vozidla v případě, že by začalo vyjíždět z pruhu, a rovněž zasahuje v krizovějších situacích.

Dobré schopnosti prokázal asistent pro udržování rychlosti při rozpoznávání aktuálních rychlostních omezení, když řidič může zvolit, zda má vozidlo samo nastavovat omezovač podle značek.

Sdílet článek:

Více na webu Kia

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018