Zdroj: archiv webu

Tip na výlet: Seiser Alm

20. 2. 2019

Autem na běžky? Doporučujeme rakouský Seiser Alm. Rozsáhlá náhorní planina v Jižním Tyrolsku ve výšce kolem 2000 m n. m. poskytuje všem běžkařům naprosto ideální podmínky až do konce jara. 80 km tratí a 300 slunečných dní.

Největší náhorní plošinu Evropy lemují výhledy na nádherné masivy Dolomit.Hory Langkofel / Sasso Lungo, Plattkofel / Sasso Piatto a Schlern / Sciliar jsou tak blízko, že na ně pomalu dosáhnete hůlkou. Komu by osmdesát kilometrů lokálních tratí přišlo málo, může se rozmáchnout dále. Seiser Alm je totiž součástí Dolomiti Nordicski, největší běžkařské arény v Evropě s tratěmi o celkové délce přes 1300 km.

Když vám dojde dech nebo vás jednoduše přepadne chuť, je tu bezpočet zastávek v útulných horských chatách s proslulou jihotyrolskou kuchyní vyladěnou tak, aby se dalo i po jídle pokračovat v pohybu.

Moderní podobu této tradice ve spojení se současnými wellness trendy zažijete v bezpočtu lázní po celém Seiser Almu. Seno z luk nedotčených chemickým ošetřením obsahuje byliny jako tymián, arniku, hořec nebo mochnu. Seno se seče výhradně brzy ráno nebo pozdě
večer, aby v rostlinách zůstaly všechny zdraví prospěšné látky. Hotely byliny využívají v léčivých koupelích, masážích, saunách i zkrášlovacích procedurách.

Pokud vyrazíte do Seiser Alm autem, dbejte našich rad na cestu Rakouskem.

V Rakousku musíte mít zimní pneumatiky v období od 1.listopadu do 15. dubna. A pokud zimní podmínky na cestách trvají – pak i mimo toto období. Minimální hloubka dezénu je stejná jako u nás – 4 mm. Při opravdu nepříznivých klimatických podmínkách jsou vyžadovány sněhové řetězy. Před cestou do Rakouska zkontrolujte výstražný trojúhelník, lékárničku i reflexní vesty, které potřebujete pro všechny pasažéry. Desetidenní dálniční známka stojí 8,9 Euro. Celodenní svícení není v Rakousku povinné.

V Rakousku – zejména cestou do Alp – můžete na dálnicích narazit na tzv. IG-L zóny. Jsou to úseky se sníženou rychlostí. Ty nejsou letos novinkou – ale nové a tvrdší jsou postihy při překročení maximální rychlosti. Pokutu můžete dostat nejen za vyšší rychlost, ale i za znečišťování životního prostředí. A navíc hrozí i zákaz další jízdy až na 24 hodin!

Přejeme vám šťastnou cestu!

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018