Zdroj: archiv webu

Svěží a úsporný crossover Kia Niro

6. 12. 2016

KIA přihodila nové želízko do ohně ve stále populárnější kategorii crossoverů v podobě zcela nového modelu Niro. Na zajímavosti Niru přidává, že se nabízí výhradně s hybridními motory.

kia-niro_3
Foto: archiv webu

Niro se řadí po bok ostatních modelů KIA – kompaktního Cee´d a menšího SUV Sportage. Designově zapadá do současného looku KIA, aby byla snadněji rozpoznatelná. Nechybí typická maska chladiče ani stylové LED svítilny. Niro na první pohled působí oproti modelu Sportage nízkým a štíhlým dojmem, což je mimo jiné důsledek zlepšením aerodynamiky.

 

kia-niro-interior-4
Foto: archiv webu

Niro se nabízí s motorem 1,6 GDI HEV, tedy kombinací benzínového čtyřválce a elektromotoru, který dokáže přidat až 32 kW výkonu. Maximální rychlost 162 km/h a kombinovaná spotřeba paliva dosahuje dle výrobce pouhých 3,8 litru na 100 km. Niro je dostupná ve dvou úrovních výbavy – Comfort a Exclusive. V obou případech s automatickou dvouspojkovou šestistupňovou převodovkou. Exclusive navíc nabízí navigaci nebo paket ADAS, který zahrnuje systém autonomního nouzového brzdění nebo adaptivní tempomat.

Ceny začínají na 599 980 Kč za úroveň výbavy Comfort a 669 980 Kč za Exclusive.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018