Zdroj: archiv webu

Rozhovor s Cestomilkami nejen o Francii

25. 5. 2016

Po našem seriálu o putování po Francii, ve kterém jsme podívaly na její nejkrásnější místa – Azurové pobřeží (1. část2. část), Normandii nebo Provence (1. část2. část), vám přinášíme rozhovor s Cestomilkami. Věříme, že vám bude inspirací k návštěvě této krásné a rozmanité země. 

Vaše cestovní kancelář se specializuje na Francii. Co vás přivedlo věnovat se právě této zemi?
Francie je pro nás Cestomilky srdeční záležitost. Milujeme vše francouzské a těší nás, že své dlouholeté zkušenosti a znalosti můžeme předávat dále na našich zájezdech a na přednáškách, které pořádáme po celé republice. Našim cílem je být skutečně největšími specialisty na Francii a to je běh na dlouhou trať. Stále objevujeme nová místa a možnosti, které tato země nabízí, a rovněž neustále zdokonalujeme již stávající programy. Od jiných cestovních kanceláří se chceme odlišit právě tím, že budeme o Francii vědět opravdu úplně vše.

Organizujete zájezdy do mnoha francouzských regionů. Který je pro vás „srdcová záležitost“, kam se rády pokaždé vracíte?
Každý region Francie má své specifické kouzlo a toto je opravdu těžká otázka. Když máme chuť na víno, jedeme do Bordeaux, když si chceme užít koupání v moři, zamíříme na Azurové pobřeží, a když si potřebujeme duševně odpočinout, vydáme se do Provence nebo do Bretaně. Srdeční záležitostí je pro nás tedy celá Francie.

Jakou destinaci byste doporučili našim čtenářkám, v letním a zimním období?
V letním období pro seznámení se s Francií bychom doporučily Bretaň nebo Normandii. Jsou to dva nádherné regiony na severu Francie s divokými útesy, dlouhými písečnými plážemi, keltskou historií, malebnými přístavy a skvělou kuchyní. A byť jsou turisticky zatím hodně opomíjené, tak Vás určitě chytí za srdce. V zimě je příjemné trávit čas na Azurovém pobřeží. Přestože se v tuto dobu nedá koupat a sezona ještě zdaleka nezačala, procházky po Anglické promenádě, výlety do okolních hor a návštěvy Monte-Carla, Cannes nebo Nice Vám zpříjemní čekání na léto.

Kolikrát za rok navštívíte Francii?
To už raději nepočítáme, protože jsme tam častěji než doma. Od března až do konce října vlastně pořád.

Co vy a auta? Jaký k nim máte vztah?
Auta jsou pro nás nezbytnou součástí práce a auto půjčovny ve Francii využíváme téměř stále. Zájezdy, které pořádáme, jsou buď individuální pro 2 až 6 osob, nebo pro malé skupiny od 6 do 14 osob a pro jejich přepravu jsou nejpohodlnější minivany. Samy pak vozidla řídíme! Po Francii tak máme najeté už desetitisíce kilometrů.

Patří k vašim oblíbeným značkám ty francouzské, jezdíte v některém?
Francouzská auta nejsou sice špatná, ale my jsme věrné českým automobilům, zejména značce Škoda. Ve francouzských půjčovnách aut jsou škodovky dnes již běžně k dostání.

Jakou trasu byste doporučily řidičkám, které by chtěly si projet Francii autem?
Pokud čtenářky patří ke zkušeným řidičkám, pak doporučujeme velký okruh Francií, přibližně 4500 kilometrů. Do Francie je možné buďto přiletět a auto si zapůjčit na letišti, nebo se přivést ve vlastním. Putování začněte v Alsasku ve městě Colmar a prohlédněte si zachovalou hrázděnou architekturu. Odtud se přesuňte do Burgundska a navštivte vyhlášené vinice oblasti Cote d´Or. Za vidění stojí také město Beaune a ochutnávka burgundské kuchyně. Cestou na jih Francie se nezapomeňte zastavit v kosmopolitním Lyonu a nevynechejte ani papežské město Avignon. Příjemným zpestřením může být koupání v moři na Azurovém pobřeží nebo návštěva letovisek Monte-Carlo, Cannes a Nice.

Cestou podél pobřeží se dostanete až ke slavným středověkým městům Carcassonne a o něco více ve vnitrozemí Sarlat-la-Canéda. Milovníci vína by neměli vynechat zastávku v Bordeaux a degustaci nejlepších francouzských vín. Bretaň a Normandie Vás ohromí nádherným pobřežím se skalními útesy a monumentální stavbou opatství Mont Saint-Michel. Zastavte se také ve městech Étretat a Rouen. Odvážné řidičky mohou autem zamířit také do Paříže. Při cestě zpět nezapomeňte udělat krátkou pauzu v regionu Champagne a u sklenky šampaňského se důstojně rozlučte s Francií.

Jsou nějaké zvláštnosti, či předpisy, na které by si při cestě do Francie měly dát naše čtenářky pozor?
Ve Francii platí vesměs stejná dopravní pravidla jako u nás. Výjimkou jsou dálniční poplatky, které se platí přímo u vjezdu na dálnici. Vyhnout se jim ale dá, pokud se vydáte po paralelní cestě. Jejich kvalita je i tak dost vysoká a ušetříte alespoň pár eur. Pozitivní je, že když si u oběda dáte skleničku vína a při kontrole Vám naměří malé procento alkoholu, nic se neděje.

Plánujete do budoucna nějaké novinky nebo nové destinace?
V příštím roce bychom rády rozšířily naši nabídku o Španělsko a Portugalsko. Aktuálně již připravujeme programy a věříme, že se kvalitou vyrovnají naší Francii.

Více na www.cestomilove.cz

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018