Zdroj: fotobanka automobilky Seat

Omlazená Ateca 2020 od Seatu

8. 10. 2020

Žena v autě.cz otestovala vylepšený SUV model SEAT Ateca 2020, který se vyrábí v Kvasinách. Ač nám počasí nepřálo a lilo jako z konve, vyzkoušeli jsme Atecu na španělských registračních značkách v Praze a okolí. Jaký je první dojem? Ateca nabízí opravdu mnoho prostoru, chytré technologie a příjemné svezení. To vše s uvolněným espritem z Barcelony, kde byla navržena.

IMG_3895
Foto: Sabina Kvášová

SEAT Ateca přebírá od svého předchůdce všechny přednosti kompaktního SUV a na první pohled zaujme svěžím vzhledem exteriéru i interiéru. Vyšší hospodárnost a nižší emise patří k dalším charakteristikám letošní verze.

IMG_3882
Foto: Sabina Kvášová

Na první pohled má nová Ateca šarm. Ateca s robustní maskou chladiče má nové přední FULL LED světlomety a zadní světla z LED diod včetně dynamických blinkrů. Záď je doplněná psaným nápisem Ateca, což dodává na emocionalitě.

SEAT-Ateca-2020_57_HQ
Zdroj: fotobanka automobilky Seat

Modernizovaná verze nabízí cestujícím ještě vyšší úroveň vnímané kvality, robustnosti a bezpečnosti, a to od okamžiku usednutí do vozu.

Na přání dodávaný digitální panel přístrojů, SEAT Digital Cockpit, s 10,25“ displejem, poskytuje řidiči vylepšené uživatelské rozhraní. Kompletně digitalizovaný interiér zahrnuje také vylepšený informační a zábavní systém s větším, 9,2“ displejem (standardně: 8,25“). Na větším displeji se snadněji ovládají vyspělé technologie a funkce v oblasti konektivity jako jsou internetové funkce a služby; systém Full Link s přístupem k uživatelským rozhraním Android Auto a CarPlay díky systému SEAT CONNECT.

Hlasové ovládání (prostřednictvím aktivačního zvolání „Hola Hola“) umožňuje navíc uživatelům vstupovat do interakce s novým informačním a zábavním systémem vybaveným 9,2“ displejem pomocí hovorového jazyka.

IMG_3900
Foto: Sabina Kvášová

Vyhřívání volantu přitom není jediným zlepšením, které zpříjemňuje cestování s modelem Ateca v chladném ročním období. Kompaktní SUV je vybaveno rovněž vyhřívaným sklem čelního okna, které má neviditelnou povrchovou úpravu s označením Climacoat.

Sedadlo řidiče je nyní elektricky nastavitelné v 12 směrech. Polohu sedadla a vnějších zpětných zrcátek si může řidič uložit do paměti, aby měl kdykoli rychle k dispozici ideální polohu za volantem.

Design interiéru je umocněn matnou povrchovou úpravou rámečků výdechů ventilační soustavy, řadicí páky a informačního a zábavního systému. Nový rozměr dodává interiéru vícebarevné ambientní osvětlení.

Designérům se uvnitř Atecy podařilo vytvořit kompaktní a přitom vzdušný celek. Už dlouho jsem se v podobném SUV necítila tak příjemně a nevnímala opravdu spoustu prostoru všude kolem. Palubní deska i výplně dveří jsou řešeny velmi prakticky a je zde mnoho úložných míst. Celkově Ateca nabízí v kabině mnoho místa, a to platí i v druhé řadě sedadel. Obdobně tak řešen zavazadlový rostor. Objem kufru je 510 litrů (485 l pro 4Drive).

IMG_3882
Foto: Sabina Kvášová

Modernizovaný SEAT Ateca je nabízen s řadou nových nebo optimalizovaných zážehových (TSI) a vznětových (TDI) motorů, které mají nižší emise v porovnání s předchůdcem. Všechny jednotky TDI jsou vybaveny novým systémem SCR „Twindosing“, který zahrnuje dvojité vstřikování AdBlue. Tím se výrazně snižují emise NOx v porovnání s předchozí generací vznětových motorů.

Kompaktní SUV přebírá od svého předchůdce základní uspořádání podvozku, jehož konstrukce zaručuje podmanivou jízdu. Kromě základní verze podvozku je k dispozici systém adaptivních tlumičů. Samozřejmostí je strmé řízení s bezprostředními reakcemi a na výběr je také technologie pohonu všech kol 4Drive.

Zdroj: fotobanka automobilky Seat

Nový SEAT Ateca kombinuje nejvyspělejší asistenční systémy, mezi něž patří prediktivní adaptivní tempomat, přednárazový asistenční systém (Pre-Crash Assist), asistent pro stav nouze (Emergency Assist), asistent pro částečně automatizovanou jízdu (Travel Assist), asistent pro změnu jízdního pruhu (Side Assist) a asistent pro couvání z parkovacího místa (Exit Assist).

Nový SEAT Ateca startuje (1.5 TSI 110kW/150k) na ceně 659 900 Kč. Součástí výbavy Style jsou 17″ kola z lehkých slitin Dynamic, full LED přední světlomety, zadní LED světla, media System Plus 8,25″, full Link, zadní parkovací senzory, automatická dvouzónová klimatizace, tempomat a front Assist.

Cena testovaného modelu ve výbavě Xperience je 769 900 Kč (součástí této výbavy jsou: 18″ kola z lehkých slitin Performance, Full LED světlomety, SEAT Drive Profile, navigační systém 9,2″, zadní parkovací kamera, polokožená sportovní vyhřívaná sedadla, sportovní multifunkční vyhřívaný volant, Kessy – bezklíčkový přístup k vozu a vícebarevné ambientní osvětlení interiéru).

Sdílet článek:

Více na webu Seat

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018