Zdroj: fotobanka automobilky Jeep

Novinka Jeep Compass

8. 10. 2017

Jeep nyní představuje své nové SUV. Jak název napovídá, vydat se s ním bude možné i do pořádné divočiny. Díky pohonu 4×4 a jízdním asistentům zvládne Jeep Compass náročnější terén. Přitom dokáže dělat parádu svým povedeným vzhledem i ve městě.

Jeep Compass
Zdroj: fotobanka automobilky Jeep

Nejnovější kompaktní SUV Compass nezapře díky svým tradičním elementům jako je mohutná maska chladiče se sedmi otvory nebo hranaté blatníky ve tvaru lichoběžníku svou příslušnost k Jeepu. Příď je více moderní a světelný podpis LED světel je zvýrazněn černou výplní světlometů, což dodává tváři nového modelu Jeep Compass více osobitosti. Linie střechy jsou dynamické a svalnaté blatníky vytvářejí působivý boční profil.

Jeep Compass
Zdroj: fotobanka automobilky Jeep

Exkluzivními stylistickými prvky jsou linie zdůrazněné chromovanou lištou obklopující boční okna a zvýrazňující jejich tvar jako celku, která je dále vedena do zadní části spodem kolem zadního okna. Na přání je k dispozici dvoudílné panoramatické střešní okno, které je navrženo tak, aby jednak bylo co největší a jednak nabídlo adekvátní prostor v oblasti hlavy. Jeho hlavním přínosem je ale možnost užít si bezstarostnou jízdu s otevřeným nebem nad hlavou, která ke značce Jeep patří. Zadní svítilny s technologií LED vytváří elegantně tenkou linku hranatého tvaru a jejich vnitřní část zasahuje do výklopných dveří. Compass lze také vybavit elektricky ovládanými výklopnými dveřmi pro lepší přístup do zavazadlového prostoru.

Jeep® Compass Limited
Zdroj: fotobanka automobilky Jeep

Novinka se může pochlubit celkem sedmi různými vzory kol. Vybírat lze ze 16palcových (standard pro verzi Sport), 17palcových (standardně pro Longitude a Trailhawk), 18palcových (standardně pro Limited) nebo 19palcových průměrů (na přání pro Limited). Jeep Compass bude v prodeji s 12 barevnými odstíny: červenou Redline, oranžovou Spitfire, světle modrou Laser, tmavě modrou Jazz, zelenou Olive, černou Diamond, stříbrnou metalízou Billet, granitovou metalízou Granite Crystal, třívrstvou perleťově bílou Pearl a klasickou bílou Bright, šedou Rhino nebo černou Solid.

170607_Jeep_Compass-Trailhawk_33
Zdroj: fotobanka automobilky Jeep

Interiér zcela nového SUV Jeep Compass charakterizují kvalitní materiály a technicky propracované detaily. Rozvržení palubní desky nese pro Jeep charakteristické prvky a sportovní nádech jednotlivých elementů. Prostřední části dominuje dotykový displej systému UConnect, podle výbavy a volby o průměru 5,0, 7,0 nebo 8,4 palce. Pod ním se v přehledných skupinách nacházejí ovládací prvky klimatizace a audia a snadno přístupná rozhraní pro připojení a nabíjení různých médií a zařízení, ovladač kontroly trakce s možností volby režimu jízdy Selec-Terrain, elektronická parkovací brzda, tlačítko systému Stop&Start (ESS) a řadicí páka.

Přístrojový panel má promyšlené rozdělení ukazatelů a kontrolek a uprostřed nabízí LED displej o průměru 3,5 nebo 7 palců. Barevný 7palcový TFT displej je standardem u verzí Limited a Trailhawk a umožňuje řidiči osobní konfiguraci pro snazší vyvolání často zobrazovaných informací během jízdy.

170607_Jeep_Compass-Trailhawk_26
Zdroj: fotobanka automobilky Jeep

Terénní vlastnosti

Dobré jízdní vlastnosti v terénu zajišťují dva pokročilé systémy stálého pohonu 4×4 s inteligentním řízením, nesoucí označení Jeep Active Drive a Jeep Active Drive Low. Oba pohony všech kol jsou schopny poslat 100 procent dostupného točivého momentu na jakékoli kolo a nabízejí až pět jízdních režimů Auto, Snow, Sand, Mud a u verze Trailhawk ještě exkluzivně Rock (Auto, Sníh, Písek, Bláto a Kameny). Verze Trailhawk má zvýšenou světlou výšku o téměř 2,5 cm a je vybavena ochrannými kryty podvozku a červeným zadním tažným okem. Na českém trhu bude k dispozici jeden zážehový a dva vznětové motory v několika výkonových provedeních a k tomu dva typy převodovek, devítistupňová automatická a manuální šestistupňová.

Jeep Compass
Zdroj: fotobanka automobilky Jeep

Bezpečnost na prvním místě

Při vývoji zcela nového modelu Compass byla jedním z hlavních požadavků špičková bezpečnost řidiče a celé posádky. I proto se může nový přírůstek do modelové nabídky značky Jeep pochlubit více než 70 prvky aktivní a pasivní bezpečnosti. Jde například o systémy proti nárazu do vpředu jedoucího vozu Forward Collison Warning Plus, varování před opuštěním jízdního pruhu LaneSense Departure Warning Plus (oba tyto systémy jsou součástí standardní výbavy všech verzí), sledování slepého úhlu a varování před přijíždějícím vozem při couvání z příčného stání. K dispozici je také zadní kamera ParkView se zobrazením jízdní dráhy, automatické podélné i příčné parkování, adaptivní tempomat, stabilizační systém ESC s omezením rizika převrácení a také šest sériově montovaných airbagů.

Jeep Compass (1.4 benzín FWD) startuje na ceně 599 990 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Jeep

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018