Foto: Sabina Kvášová

Na slovíčko se Světlanou Hercovou

7. 9. 2016

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor se Světlanou Hercovou, majitelkou Zarte.cz, která se zabývá návrhem a prodejem reflexních dopňků. Kde bere inspiraci pro svou práci a kam všude je možné zakomponovat reflexní prvky?

Zajímáte se o módu a eleganci, ale zároveň jste maminkou i řidičkou, co musí vaše auto splňovat? Na co koukáte v autě jako první?

Nejdřív koukám na to, jak se mi auto celkově líbí. Nerozhoduje to, ale udělá první dojem. Dívám se samozřejmě na značku, stáří, motor, karoserii, pohon a počet airbagů – zjednodušeně řečeno. Moje auto musí mít rozhodně alespoň 4 airbagy, isofix, 5 dveří a velký kufr. Někdy sleduji i crash testy a určitě od svého auta vyžaduji bezpečnost. Když má pak navíc pěkně živý motor, nízkou spotřebu a dobrý audio systém, dostane plusové body. Auto je pro mě v prvé řadě praktická věc a dopravní prostředek, ale taky tak trochu mazlík, se kterým si chci i užít a cítit se v něm dobře a pohodlně.

Jaké auto se vám designově líbí nejvíce a které naopak vůbec?

Jsem zatížená na kombíky a designově se mi nejvíc líbí asi ty od BMW. Taky nový Superb je krásný, zejména v modré barvě. Nelíbí se mi vůbec malinké třídveřáky bez špetky elegance a vkusu, obzvláště staršího data výroby.

Rozčilujete se za volantem nebo jste spíše flegmatický typ řidičky?

To závisí hodně na náladě. Někdy se vztekám dost (podle mě ale oprávněně), jindy jedu na pohodu a nic neřeším.

Jezdíte autem ráda na výlety? Zažila jste toto léto nějaký pěkný?

Ono nejde až tak o to, jestli jedu na výlet nebo za povinnostmi. Daleko důležitější je atmosféra a nálada. Mnohdy si daleko více užiju obyčejnou cestu po okolí třeba pro nákup, než nějaký organizovaný velkolepý výlet. Nejpěknější jsou pro mě dost často cesty domů večer, kdy přede mnou na horizontu zapadá slunce. To je prostě nádhera a požitek. Na výlety v pravém smyslu si daleko častěji beru motorku. To je teprve výlet jak má být. Jsem tam sama, užiju si sílu motoru přímo mezi stehny a je to pro mě opravdový relax a požitek. Pěkný výlet jsem měla zrovna dnes, sice jen po okolí v lesích, ale svítilo sluníčko, nebyla žádná auta, asfalt byl dobrý a netlačil mě čas, takže paráda.

Existují nějaké prvky výbavy ve Vašem autě, bez kterých se neobejdete?

Dost jsem si zvykla na loketní opěrku, oblíbila jsem si hodně i síť v kufru, která drží nákup. Ale úplně nejoblíbenější je audiosystém, dobrá hudba mi vždycky v autě spraví náladu. Když odhlédnu od pohodlí, neobejdu se bez bezpečnostních prvků jako jsou ABS, airbagy, isofix a zamykání auta zevnitř, zejména dětská pojistka na dveře je momentálně u nás v rodině hodně v kurzu.

Čím jste se inspirovala při návrhu reflexních doplňků?

Věcmi, které sama běžně používám – šátky, náramky, ozdobnými přívěsky na tašky. V negativním smyslu jsem se inspirovala klasickými vestami a navinovacími pásky, kdy jsem si říkala, že tohle rozhodně nosit nechci. Inspirovala jsem se jinými ženami, co nosí připnuté na kabelkách a kočárcích, jaké nosí šátky atd. Chtěla jsem co nejvíce napodobit předměty běžného používání. Vyrobit prostě něco, co si žena vezme na sebe proto, že se jí to líbí a ne proto, aby plnila nějakou povinnost být vidět. Ještě jsem neviděla, aby někdo běžně měl na ruce nebo kotníku navinutý pásek nebo k sukni oblečenou reflexní vestu.  Hrála jsem si tedy s různými reflexními materiály, s bižuterními komponenty a látkami a zapracovávala je do běžných doplňků tak, aby to nebylo ani moc poznat.

Jaké Zarte doplňky byste našim čtenářkám doporučila nosit v létě a jaké naopak v zimě?

V létě, kdy chodíme odhalenější, se šiknou třeba reflexní náramky, trička s reflexním potiskem, lehké šátky přes ramena nebo propletené do pásků kalhot jako opasek. V zimě oceníte spíše teplejší doplňky, zejména šály přijdou vhod. Mám pro vás měkoučké z příjemných teplých materiálů, nejoblíbenější jsou asi ty fleecové. Je to jako zabalit se do deky, což já osobně v mrazivém počasí miluji.

Vy sama reflexní doplňky nosíte? Kdy a kam?

Jasně, je to už takové moje postižení. Všechny kabelky a zipy bund mám ověšené malými přívěšky s kočičkami a jinými motivy. Dcerce navíc dávám na bundičku reflexní přívěšek s rolničkou, líbí se jí to. A pokud vím, že se budu vracet večer, beru vždy nějakou reflexní šálu, mám jich už pěkný počet, takže si vždy vyberu barvu, která se mi hodí. Pokud si ji nakonec nedávám na krk nebo ramena, uvazuji ji na kabelku směrem do silnice. Jako řidička vím dobře, jak je fajn, když jsou chodci vidět. To, že tady máme pouliční osvětlení, vůbec nic neznamená. Celé okolí je osvětlené stejně, lidi nejsou kolikrát vůbec vidět ani na přechodu pro chodce. Hodně jsem si také oblíbila trička s reflexním potiskem, která si beru vždy, když jdu na večerní akci mezi lidi, je to pěkná machrovinka.

Děkujeme za rozhovor a přejeme Vám šťastné kilometry.

SAT07_03
Foto: archiv webu

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018