Zdroj: archiv webu

Rozhovor s Bárou Polákovou

9. 12. 2016

Úsměv a pohoda za volantem, tak zní rada pro všechny řidičky od herečky a zpěvačky Báry Polákové. Báru můžete aktuálně vidět za volantem Suzuki S-Cross. Jak se jí v tomto crossoveru jezdí a jaká je vlastně řidička, se můžete dočíst v našem krátkém rozhovoru.

bara_polakova-5
Foto: archiv webu

Báro, jak byste se charakterizovala jako řidička?

Myslím, že nejsem špatná, to by museli asi říct jiní. Nezmatkuju, nejsem zbrklá. Když je kolem nějaký nervák, tak mě rozhodně nevynervuje. Vždy se usměju a udělám to, co jsem měla původně v plánu. Pokaždé si v duchu řeknu, že ta silnice je všech, nejen jeho.

Máte ráda adrenalin za volantem, užijete si sportovnější jízdu?

Ani ne. Mám ráda svižnost ve městě, ale na dálnicích jezdívám docela podle předpisů.

Co Vás dokáže za volantem nejvíce naštvat?

Když se na Vás nějaký hlupák netrpělivě nalepí na dálnici, aby vám dal najevo, že on jede prostě rychleji. Ale stačilo by, aby mi v ten okamžik prdla guma a je mrtvej. To si spousta lidí neuvědomuje. Mají pocit, že jsou nesmrtelní. A mám pocit, že jen málo lidí si nechává opravdu ten správný odstup, kdy by to dokázal ubrzdit.

Kolik kilometrů najezdíte za rok, řídíte i v zahraničí?

V zahraničí řídím úplně stejně jak u nás. Nemám s tím žádný problém. Nevím přesně kolik kilometrů najedu za rok, každopádně teď za víkend jsem najela asi 1500 kilometrů, protože začala tour a jezdíme s kapelou po koncertech. Takže za rok asi dost.

Suzuki S-Cross se stal novým parťákem na Vašich cestách. Jaké vlastnosti na něm nejvíc oceňujete?

Skvělá spotřeba. Vlastně téměř žádná. Vždycky mě to překvapí, že to není možný. A na to, jak nízká je spotřeba, je to živé auto. Musím si tam nastavit tempomat, protože se mi občas na dálnici stane, že jedu víc, než chci, protože to vůbec nepoznám.

Váš partner Pavel Liška je vášnivý motorkář, máte i Vy blízko k motorkám?

Mám. Ale raději se vozím. Když už řídím, tak jako turista někde podél moře.

Aktuálně Vás můžeme potkat na Vaší tour „Kdo je tady víc než ty“. Plánujete kromě toho do konce roku i další koncerty?

Pak už jen pár v prosinci a mám pauzu na půl roku. V létě pak odehrajeme jen 10 koncertů. Jsem hlavně maminka a nechci si nechat ujít důležité roky života.

Co byste vzkázala našim čtenářkám?

Ať se nenechají od kohokoliv vytočit, a že nejlepší obrana je úsměv. To ty hysterické a uhnané řidiče vytočí nejvíc. Úsměv a pohoda.

 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018