Zdroj: Anytime.cz

Jak ušetřit na provozu auta

4. 8. 2022

Aktuální situace s cenami nutí každého šetřit. Vyplatí se vlastnit auto? Auto znamená neustálé výdaje: pojištění, servis, opravy, pneumatiky atp. Od kolika kilometrů se vlastně auto majiteli skutečně vyplatí a není řešením si auto čas od času jen půjčit? Odpovídá specialista na sdílené vozy.

Milan_Beutl_reditel_ceskeho_zastoupeni_Anytime_carsharing-3
Odpovídá Milan Beutl, ředitel společnosti Anytime carsharing: foto Anytime

Provoz automobilu je v mnoha rodinách černou dírou na peníze. Drahé pořízení, často na splátky, opravy, pojištění, pneumatiky a pohonné hmoty, všechny tyto náklady se postupně nasčítají a jedná se o nemalé částky. Ušetřit se přitom dá třeba tak, že budete jezdit sdílenými automobily.

Pokud totiž nenajezdíte více než 10 tisíc km ročně, pak se vám vlastnit auto nevyplatí, to vyplývá ze zkušenosti i kalkulací expertů. Se sdíleným vozem pak platíte pouze za používání automobilu, všechny ostatní náklady jsou na provozovateli.

Proto pro lidi, kteří automobilem tolik nejezdí, je výhodnější využívat flotilu vozů sdílených.

Finančně to vyjde do hranice 10 tis. km za rok levněji a jízdu máte navíc bez starostí. Stejně tak se sdílené auto vyplatí rodinám jako druhý vůz, který je občas potřeba.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018