ŠKODA ENYAQ RS iV, foto: ŠKODA

Žhavá novinka: ŠKODA ENYAQ RS iV

25. 10. 2022

Prozkoumejte s námi nejvýkonnější elektromobil od automobilky ŠKODA, zbrusu nový model ENYAQ RS iV. Chlubí se dvěma elektromotory s celkovým systémovým výkonem 220 kW, pohonem všech kol a dojezdem více než 500 km.

ENYAQ_RS_front-Velký
ŠKODA ENYAQ RS iV, foto: ŠKODA

Dynamický vzhled se standardně dodávaným sportovním podvozkem, velká kola o průměru 20″ a 21″ a charakteristické specifické prvky vozu ENYAQ RS iV na první pohled ukazují, že se jedná o model RS.

Maximální rychlost 180 km/h je o 20 km/h vyšší než u ostatních výkonových verzí modelu ENYAQ iV, stejně jako u vozu ENYAQ COUPÉ RS iV. ENYAQ RS iV zrychluje z 0 na 100 km/h za 6,5 s. Maximální točivý moment 460 Nm je k dispozici okamžitě, jak je pro elektromobily typické.

Díky maximálnímu nabíjecímu výkonu 135 kW lze lithium-iontovou vysokonapěťovou baterii modelu ENYAQ RS iV nabít na rychlonabíjecích stanicích z 10 % na 80 % kapacity za pouhých 36 minut.

ENYAQ_RS_rear-Velký
ŠKODA ENYAQ RS iV, foto: ŠKODA

ENYAQ RS iV nabízí vysokou jízdní dynamiku a velkorysý prostor

Kromě sportovního vzhledu a působivé jízdní dynamiky nabízí nová ŠKODA ENYAQ RS iV také mimořádně velkorysý prostor až pro pět osob. Objem zavazadlového prostoru 585 l je o 15 l větší než u modelu ENYAQ COUPÉ RS iV.

ENYAQ_RS_34side_up-Velký
ŠKODA ENYAQ RS iV, foto: ŠKODA

Specifický vzhled vozu RS

Součástí standardní výbavy je přední maska Crystal Face, jejíž vertikální lamely a horizontální linku osvětluje celkem 131 LED diod. Společně s Matrix-LED předními světlomety a Top LED zadními světly, které jsou součástí standardní výbavy, tak vytváří jedinečný uvítací efekt.

Elektromobil NYAQ RS iV je standardně vybaven černými 20″ koly Taurus, na přání jsou k dispozici 21″ kola Vision v antracitové barvě. Exkluzivně pro modely RS je v rámci modelové řady vyhrazen nemetalický výrazný odstín zelená Mamba.

ENYAQ_RS_34dashboad-Velký
ŠKODA ENYAQ RS iV, foto: ŠKODA

Dva digitální displeje a head-up displej s rozšířenou realitou
Součástí standardní výbavy všech verzí vozu ŠKODA ENYAQ iV je centrální obrazovka s
13″ displejem. Jde o největší displej aktuálně dodávaný do vozů ŠKODA. Head-up displej s rozšířenou realitou, který je součástí standardní výbavy vozu ENYAQ RS iV, zobrazuje informace přímo v zorném poli řidiče.

Stále online

Dopravní informace a plánování tras z navigace tak mohou využívat online data a infotainment rovněž zobrazuje volná parkovací místa a nejbližší dobíječky. Řidič může na dálku pomocí aplikace MyŠKODA ovládat nabíjení baterie, zapnout klimatizaci ještě před začátkem cesty nebo plánovat časy odjezdů.

Sdílet článek:

Více na webu Škoda Auto

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018