Hyundai Kona N Line: foto Hyundai

Zcela nový Hyundai KONA

9. 1. 2023

Hyundai uvádí novou generaci svého malého SUV. Nová Kona nabídne čtyři varianty pohonu, zahrnující elektromobil, hybrid, varianty poháněné spalovacím motorem a sportovní stupeň výbavy N Line. Jejich základem bude univerzální platforma, ale každá z nich se bude odlišovat jedinečným designem.

4.-SX2-ICE_2-Velky
Hyundai Kona 2023: foto Hyundai

Nová KONA je větším SUV než dosud, ale stále zůstává zaměřena na městský provoz. Její odvážnější design dodává vozu na silnici dynamičtější vzhled a interiér je cíleně orientovaný na řidiče.

Hyundai v něm chce zákazníkům poskytnout maximální „životní prostor“. Zcela nový model proto povyrostl v plně elektrické variantě do délky na 4,3 m, což je o 15 cm více než u předchozí generace. V porovnání s dosavadním modelem se zvětšila také šířka, a to o 2,5 cm, a rozvor náprav o 6 cm, aniž by KONA ztratila cokoli ze své ikonické designové identity.

Osobitá příď se vyznačuje čistým tvarovým řešením, což přispívá k vynikajícím aerodynamickým vlastnostem vozu. Čisté plochy rozděluje nepřerušovaná horizontální linie světlometů, které používají u elektricky poháněné verze technologii parametrických pixelů.

3.-SX2-ICE_1-Velky
Hyundai Kona: foto Hyundai

Nová elektrická KONA je tak prvním modelem značky Hyundai se souvislými horizontálními světlomety osazenými parametrickými pixely, které zvýrazňují jeho unikátní charakter. S parametrickými pixely přebírá KONA také osobitý designový prvek od oblíbené produktové řady elektromobilů Hyundai.

Nová KONA překypuje parametrickými povrchy. Ostré diagonální prolisy na bocích propojují chromovanou lištu se spoilerem a výsledná kontura obepíná celé vozidlo. Rovněž zadní svítilny mají podobu nepřerušované horizontální linie, kterou doplňuje třetí brzdové světlo hladce zapuštěné do chromované lišty.

2.-SX2-EV-Rear-view-Velky
Hyundai Kona Eletric: foto Hyundai

Design jednotlivých variant pohonu se odlišuje v několika ohledech. Elektromobil má pixelové grafické detaily na mřížce otvoru pro přívod vzduchu a na zadním nárazníku, 19“ kola z lehké slitiny s designem inspirovaným pixely, aerodynamické boční prahy, černou obvodovou linii a volitelná černá vnější zpětná zrcátka a černou střechu.

Varianty poháněné spalovacími motory nebo hybridními systémy sdílejí odvážný a robustní design nárazníku se spodním ochranným krytem a černé lemy podběhů kol.

Stupeň výbavy N Line se může pochlubit volitelnými černými vnějšími zpětnými zrcátky a černou střechou, spoilerem s motivem křídla, agresivnějším designem přídě a zádě s křídlovitě tvarovaným nárazníkem, který vůz vizuálně snižuje, osobitými 19“ koly z lehké slitiny, dvojitou koncovkou výfuku a stříbrným obložením bočních prahů.

5.-SX2-INT-Velky
Hyundai Kona 2023: foto Hyundai

Uspořádání orientované na řidiče umožňuje využitelnost pro různé životní styly

Displej s úhlopříčkou 12,3 palce vytváří společně s „plovoucím“ modulem moderní atmosféru. Uživatelské zážitky umocňuje ambientní osvětlení, plnící i praktickou funkci a zvyšuje komfort. Volič převodovky byl přemístěn ze středové konzoly za volant. Výsledkem je přehledné uspořádání a velkorysý prostor pro odložení nejrůznějších předmětů.

Sdílet článek:

Více na webu Hyundai

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018