ID. Buzz: foto Žena v autě.cz

Volkswagen ID. Buzz budí pozornost

30. 1. 2023

Ženy si na něj ukazují prstem. Kolemjdoucí se na něj usmívají. ID. Buzz má sílu v městské šedi zaujmout. Žena v autě.cz otestovala na pár kilometrech elektrickou reinkarnaci legendárního, kulaťoučkého Volkswagen Bulli, elektrickou dodávku Volkswagen ID. Buzz.

IMG_4876-Velky
ID. Buzz: foto Žena v autě.cz

Naše redakce absolvovala krátkou projížďku dlouho očekávanou autonovinkou centrem města. Jaké jsou naše první dojmy z řízení nového modelu ID. Buzz?

Nový Volkswagen ID. Buzz je plně elektrická multifunkční dodávka s ohromným kufrem o objemu 1121 litrů.

Tleskáme reinkarnaci tohoto ikonického modelu, který se zásadně transformoval, plní s grácií požadavky na top-technologie, bezpečnost, variabilitu a je o krok dál.

Martin Meiners
ID: Buzz: foto Martin Meiners

Za pozitivní design s usměvavou čelní maskou a LED světlomety dáváme jedničku. Tohle auto umí navodit příjemné emoce už při letmém pohledu.

IMG_4898-Velky
ID. Buzz: foto Žena v autě.cz

Povedený design se propisuje i do koncepce interiéru. Esteticky provedená palubní deska je doplněna zábavním systémem s velkou 12,1“ dotykovou obrazovkou. Prostorný interiér je navržen velmi prakticky. Nechybí množství úložných míst, USB-C porty, držáky na pití či zajímavé provedení čalounění.

Naše redakce Žena v autě.cz otestovala ID. Buzz s baterií s využitelnou kapacitou 72 kWh a maximálním výkonem až 150 kW (204 k) a točivým momentem 310 N.m za vstupní cenu 1 593 854 Kč.

Po aktivaci automatické převodovky písmenkem D(rive) ID. Buzz překvapí od prvního okamžiku svou schopností akcelerace, tichostí a hladkým řízením.

Při testování v pražském Karlíně byla snadná manévrovatelnost s touto dodávkou a snadné řízení velmi vítanou vlastností.

K otočení na místě ID. Buzz potřebuje 11,1 metrů! Zmínit musíme také příkladný výhled z vozu. Tempomat společně s asistenčními systémy (Car2X, nouzové brzdění, Front Assist, Lane Assist) napomáhají klidu na palubě a bezpečnému pocitu během jízdy.

Výrobce deklaruje, že elektrický ID. Buzz ujede na jedno nabití přibližně 423 kilometrů, přičemž průměrná spotřeba dosahuje 20,6 kWh. Stejnosměrným proudem z rychlonabíjecího stojanu se ID. Buzz dobije z 5 na 80 % za 30 minut (ID. Buzz zvládá dobíječky s výkonem až 170 kW).

Délka dojezdu i spotřeba bude jistě při výletu s rodinou o dost jiná. Všechny tyto údaje už brzy prověříme. Všestranný ID. Buzz s nulovými emisemi a snadným řízením po městě je za nás velmi výrazný model, o kterém letos bude ještě hodně slyšet.

V následujících týdnech přineseme detailnější hodnocení této elektrické dodávky. ID. Buzz je totiž finalistou naší ankety o nejlepší auto roku z pohledu žen Auto mého srdce, a tak vám brzy přineseme názory členek odborné poroty na tento multifunkční elektromobil.

Sdílet článek:

Více na webu Volkswagen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018