Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Stylový crossover Toyota C-HR

13. 7. 2016

Originální a nápadité auto je v nabitém segmentu kompaktních crossoverů jsou vždy vítané. Nová Toyota C-HR v tomto směru neponechává nic náhodě a přináší originální pojetí exteriéru i interiéru, jen málo odlišného od konceptu, který se představil před dvěma lety. Dáváme palec nahoru, protože jen málo odvážných konceptů vyjede nakonec i z montážní linky. C-HR je cílena především na mladou urban generaci, a míří proti Nissanu Juke, Fiatu 500x nebo Renaultu Captur.

2016-c-hr-02
Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

S ostrými rysy karoserie, záhyby a složitými liniemi vypadá C-HR  na první pohled trochu jako třídveřové kupé. Svůj podíl na tom mají i zadní 3D LED světla a zkosené okno. Také vpředu jsou diodová světla, které přecházejí do úzké masky chladiče. Efektně působí i 18 palcová litá kol a dvoubarevné metalické lakování. Výraznost interiéru si nic nezadá s vnějškem auta, zde dominuje 8 palcová dotyková obrazovka s navigací a modrá lišta protínající interiér po celém jeho obvodu.

2016-c-hr-16
Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Pod kapotou bude tvořit základ benzínový motor s turbem o objemu 1,2l a výkonu 115 koní,  známý z Aurisu. K němu bude připojená manuální šestistupňová, nebo bezstupňová CVT převodovka. C-HR bude k dostání na podzim tohoto roku, ceny nejsou zatím upřesněny.

Sdílet článek:

Více na webu Toyota

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018