Zdroj: fotobanka automobilky Opel

Opel Astra jede s dobou

9. 9. 2021

Šestá generace legendárního hatchbacku Astr potvrzuje trend elektrifikace celého portfolia automobilky Opel. Hned po otevření objednávkových knih letos na podzim se bude Astra nabízet také jako plug-in hybrid. A v roce 2023 nabídku doplní bateriemi poháněná Astra-e.

Zdroj: fotobanka automobilky Opel

Samozřejmě hned od počátku budou moci zákazníci volit z široké palety efektivních zážehových a vznětových motorů. Výkonová škála pohonných jednotek sahá od 81 kW/110 k až po 165 kW/225 k.

Nová Astra je dlouhá 4374 mm a široká 1860 mm, je tedy delší jenom o 4,0 mm oproti vybíhajícímu modelu. Zato rozvor narostl o zřetelných 13 mm až na 2675 mm, což se projevilo především na prostoru pro nohy vzadu sedících pasažérů. I přes „svalnatý“ design je Astra navýsost praktickým vozem, jehož zavazadlový prostor s výškově nastavitelnou podlohou nabízí objem až 1250 litrů (při sklopených zadních sedadlech).

Astra dokáže proměnit noc ve den: Nejnovější verze adaptivních světlometů Intelli-Lux LED® Pixel pochází přímo z vlajkové lodi Opelu Insignia a se 168 LED elementy jde o špičkovou technologii v kompaktní i střední třídě. Astra nové generace je dynamická jako nikdy předtím, její čistý a „svalnatý“ design je zbaven všech nadbytečných prvků, diváka na první pohled zaujme nová „tvář“ značky – „Opel Vizor“.

30 let s Opelem Astra: Bestseller a „tvář“ značky

Nová Astra poprvé vystřídala řadu Kadett v roce 1991. Od té doby vyjelo z továren automobilky Opel téměř 15 milionů těchto kompaktních vozů a Astra se stala bestsellerem a ikonou značky.

Sdílet článek:

Více na webu Opel

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018