Zdroj: fotobanka automobilky Ford

Nový Ford Tourneo Connect

29. 10. 2021

Na jaře 2022 se můžeme těšit také na Ford Tourneo Connect. Ideální všestranný vůz pro rodinu i podnikání. V prostorném a konfigurovatelném interiéru je místo pro až sedm cestujících. k dispozici jsou dvě délky karoserie a několik atraktivních výbavových linií včetně verzí Active a Titanium.

Zdroj: fotobanka automobilky Ford

Model Active, inspirovaný vozy SUV, se vyznačuje spojením robustního stylu a prémiových detailů. Jeho 17palcová kola z lehké slitiny mají dvoutónové provedení, které kombinuje tmavé plochy s frézovanými kovovými. Ke specifikům Active patří šestiúhelníkový vzor masky, prahové lišty s metalickým efektem a dodatečné ochranné prvky na náraznících, prazích a podbězích. Novinkou v paletě 10 odstínů laku je modrá Boundless, vyhrazená právě pro Tourneo Connect Active.

Zdroj: fotobanka automobilky Ford

Do inteligentní kabiny s permanentním online připojením nalezly cestu nejmodernější technologie digitálního kokpitu, zatímco rozsáhlý soubor propracovaných asistenčních systémů zvyšuje komfort i bezpečnost jízdy. K novým funkcím patří asistované řízení nebo asistent couvání s přívěsem, který značně usnadní manévrování s přípojným vozidlem. Nové Tourneo Connect přináší digitální kokpit a soubor 19 asistenčních funkcí, jež zvyšují komfort i jistotu řidiče.

Zdroj: fotobanka automobilky Ford

Rozměrné posuvné dveře na obou stranách velmi usnadňují nastupování a vystupování v omezeném prostoru, kde by konvenční dveře nebylo možné zcela otevřít. Nechybí dostatek držáků nápojů, odkládacích přihrádek a nabíjecích konektorů, zatímco díky na přání dodávané panoramatické prosklené střeše a dvouzónové klimatizaci vládne v interiéru vzdušnost a tepelná pohoda. V rámci příslušenství jsou k dispozici odolné pryžové rohože, které se snadno čistí.

Do vozů lze objednat ergonomická sedadla s nastavitelnou délkou sedáku a ve čtyřech směrech elektricky seřiditelnou bederní opěrkou. Tato sedadla se pyšní certifikací od nezávislé německé organizace Aktion Gesunder Rücken e.V. (AGR, iniciativa za zdravější záda).

Nabídka variant hnacího řetězce, jejímž základem jsou nové úsporné zážehové i vznětové motory, se poprvé rozrůstá o pohon všech kol a také o kombinaci zážehové jednotky se samočinnou převodovkou. Ford předpokládá, že hodnoty spotřeby paliva budou nejnižší ve své třídě.

Sdílet článek:

Více na webu Ford

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018