Zdroj: archiv webu

Nový crossover Opel Grandland X

19. 7. 2017

Opel nezahálí. Německý výrobce nás letos zásobí celkem sedmi novými modely. Po nedávném představení modelu Insignia, do kterého vkládá výrobce velké naděje, představil crossover Grandland X.

_ladronka_jpg (5)
Foto: archiv webu

Grandland X se tváří jako klasické SUV, ale klame tělem. První indicií je ono písmeno X v jeho názvu, které v názvosloví Opel označuje crossovery. Druhou, a podstatnější vlastností je, že model nemá a nikdy mít nebude pohon všech kol. Jeho nejbližším příbuzným je po technické stránce model Peugeot 3008, s nímž sdílí podvozek (rovněž bez pohodnu 4×4). Grandland X se tento handicap snaží částečně suplovat jízdními asistenty Grip Control.

_98A9891
Foto: archiv webu

Interiér se nese v duchu posledních modelů výrobce, invencí nepřekvapí, nicméně je příjemně funkční s kvalitními materiály. Nechybí vynikající ortopedická sedadla s vyhříváním a odvětráváním, vyhřívání volantu nebo předního okna. Po stránce rozměrů vozu a vnitřního prostoru jsou nejbližšími přímými konkurenty například Renault Kadjar, VW Tiguan nebo Nissan Qashqai. Kufr nabídne průměrných 514 litrů objemu.

_ladronka_jpg (20)
Foto: archiv webu

Grandland X nastoupí na trh pouze s dvojicí motorů. Prvním je benzínový tříválec o objemu 1,2 litru s turbem a výkonem 96 kW. Nafťák bude motor 1.6 l s výkonem 88 kW. V příštím roce se objeví další motorizace s různými výkony. Vrcholem bude naftový čtyřválec 2,0 l s výkonem 133 kW.

Česká premiéra je naplánována na přelom října a listopadu, cena by se měla vejít pod 500 000 Kč.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018