Zdroj: fotobanka automobilky Opel

Dobře vybavený Opel Insignia Country Tourer

26. 2. 2018

Opel ví, co se dnes nosí, a proto uvádí u svého úspěšného modelu Insignia oplastovanou verzi do přírody a na hory Country Tourer s pohonem 4×4. Insignia oplývá prostorností, zavazadlovým prostorem o objemu 560 litrů a je vybavená celou škálou inovativních technologií. Že se vám nelíbí tato barva? Není problém. Opel Exclusive poskytuje neomezený výběr barev laku karosérie podle vašeho gusta.

_98A9581
Zdroj: fotobanka automobilky Opel

Outdoorový vzhled

Country Tourer má dobrodružného ducha. Maska chladiče a úzké přední Matrix LED světlomety vizuálně rozšiřují přední část karosérie. Na celé spodní části karosérie a na blatníkových lemech jsou černé ochranné plastové obklady zvýrazňující robustní vzhled. Offroadový vzhled se opakuje i na zadní části karosérie, kde stříbrný ochranný štít a dvojice výfukových koncovek po jeho bocích vůz vizuálně rozšiřují.

Opel-Insignia-304064
Zdroj: fotobanka automobilky Opel

Luxusní interiér: nejmodernější technologie na palubě

Opel Insignia Country Tourer je vybavena množstvím nejmodernějších technologií a asistenčních systémů zabezpečujících novou úroveň bezpečnosti a komfortu. Světlým příkladem v pravém smyslu slova jsou inovativní a oceněné adaptivní světlomety IntelliLux LED® Matrix. Mají celkem 32 segmentů LED integrovaných do velmi úzkých reflektorů (16 na každé straně) pro rozličné osvětlovací funkce včetně aktivních odbočovacích světel a integrovaných bodových dálkových světel z LED s dosvitem do 400 m. K dalším novinkám patří systémy jak head-up displej, kamerový systém se záběrem 360°, adaptivní tempomat ACC (Adaptive Cruise Control) s funkcí automatického nouzového brzdění, aktivní asistenční systém na udržování jízdního pruhu Lane Keep Assist a asistenční systém pro vyparkování Rear Cross Traffic Alert.

Opel-Insignia-304409
Zdroj: fotobanka automobilky Opel

Nejlepší zábavu a konektivitu zajišťují nejnovější systémy infotainmentu IntelliLink kompatibilní a Apple CarPlay a Android Auto. Součástí sériové výbavy je i revoluční telematický systém OnStar s mnohými bezpečnostními a asistenčními funkcemi – od automatického volání záchranného dispečinku při nehodě až po lokalizaci odcizeného vozu. Novinkou v nabídce služeb OnStar je možnost rezervace hotelového pokoje a vyhledávání volného parkoviště. V obou případech řidiči pomůže pracovník dispečinku OnStar. Opel Insignia Country Tourer potěší také svou praktičností. V kombinaci se systémem na odemykání a startování bez klíčku „Keyless Open“ se elektricky ovládané dveře kufru dají otvírat pohybem nohy pod zadním nárazníkem, což výrazně usnadňuje manipulaci s nákladem. Dalším pohybem nohy pod nárazníkem se dveře kufru zase zavřou.

Opel-Insignia-299535
Zdroj: fotobanka automobilky Opel

K pohodě v kabině kromě jasně červeného kokpitu orientovaného na řidiče přispívají i ergonomická přední prémiová sedadla s certifikátem AGR (“Aktion Gesunder Rücken” – kampaň za zdravá záda) a vyhřívaná vnější zadní sedadla. Za chladných dní vyhřívané přední okno rychle zajistí optimální výhled řidiče a vyhřívaný volant mu příjemně zahřeje ruce.

Ready for the rough as well as the smooth: the wilder member of the new Opel Insignia family – the Country Tourer – makes its debut at the Frankfurt Motor Show.
Zdroj: fotobanka automobilky Opel

Dobré jízdní vlastnosti

Základ pro optimální jízdní vlastnosti vytváří zdokonalený podvozek FlexRide. Adaptuje charakteristiku tlumičů odpružení, posilovače řízení, elektronického pedálu plynu a body přeřazování u automatické převodovky – zcela samočinně anebo na základě řidičem zvoleného režimu Standard, Sport nebo Tour. Nový centrální software Drive Mode Control je srdcem a duší adaptivního podvozku. Průběžně analyzuje informace senzorů a na jejich základě rozeznává individuální styl jízdy. Jízdu mimo asfalt umožňuje o 25 mm zvětšená světlá výška, pětiprvková zadní náprava a především inovativní pohon všech kol s funkcí vektorování točivého momentu, nejdokonalejší ve své třídě.

Pro nový Opel Insignia Country Tourer je k dispozici široké portfolio turbodmychadlem přeplňovaných benzínových i naftových motorů. Nová Insignia Country Tourer 1.5 TURBO (103kW/140k) startuje na ceně 649 900 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Opel

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018