Zdroj: fotobanka automobilky BMW

Náš test: auto pro maminky BMW 2 Grand Tourer

30. 8. 2017

Dvaadvacet centimetrů. Takový je rozdíl mezi modelem BMW řady 2 Grand Tourer a kratším bratříčkem Active Tourer, který jsme již testovali. Do jaké míry splňuje BMW „dvěstědvacet“ očekávání náročné rodiny a řidiček – maminek? Otestovali jsme sedmimístnou variantu s pohonem všech kol ve sportovní výbavě M.

IMG_3380
Foto: Sabina Kvášová

Díváme se

Dynamicky a prostorně vyhlížející BMW 220d xDrive působí na první pohled elegantně. Sedmnácti palcová kola modelu velmi sluší. Testovaná výbava M Sport model posouvá více do sportovna, což je sexy. Objem auta narůstá od přední masky s chromovaným orámováním a doširoka navrženými LED světlomety pozvolna k zádi. Při pohledu zezadu vypadá model mohutně, to podtrhují opět široké světlomety. Ač se to nezdá, je BMW 220d xDrive Grand Tourer takový rodinný omnibus a musím uznat, že se mi během týdenního testování křivky karoserie s charakteristickým vzhledem světel líbily čím dál více. A tím to s jeho kvalitami zdaleka nekončí…

IMG_3385
Foto: Sabina Kvášová

Nasedáme

Hned po nasednutí za volant jsem si pochvalovala zvýšenou pozici sedadla a skvělý výhled z vozu. Interiér ozvláštňuje výbava M Sport s prahovými lištami, sportovním volantem i čalouněním sedadel. Palubní deska s ovladači natočenými k řidiči je velmi přehledná a ovládání jednoduché. Interiéru dominuje 8,8“ displej s navigací. Ten se ovládá pomocí MMI joysticku umístěném na středovém tunelu. Bezpečný pocit z BMW 220d xDrive jsem měla i díky head-up displeji, který promítá důležité informace na čelní sklo přímo do zorného pole řidiče. K nastolení příjemné atmosféry během jízdy přispívá i ambientní osvětlení interiéru.

Jsem si jistá, že rodinné příslušníky na BMW 220d xDrive potěší v interiéru především maximální prostornost a variabilita. Zadní sedadla se dají snadno posouvat a sklápět. Příplatkové stolky na zadní straně opěradel předních sedadel pro děti jdou sklápět nahoru i dolů, výškově posouvat či zcela vyjímat. Myslím, že každá maminka také zaplesá nad variabilitou a snadnou manipulací například s dětskými autosedačky díky doširoka otevíratelným dveřím. Navíc ve verzi Grand Tourer je zde třetí řada sedadel pro další dva cestující, kde je možnost uchycení dětských autosedaček. Díky linii celé karoserie je i v této řadě spoustu místa nad hlavou. V závislosti na pozici sedadel se celkový objem zavazadlového prostoru s praktickými háčky, síťkami a bočními hlubokými kapsami pohybuje v rozmezí 645 až 1905 litrů. Když je třetí řada sedadel v aktivní pozici, je k dispozici prostor o objemu 145 litrů.

IMG_3391
Foto: Sabina Kvášová

Jedeme

Testovaný model BMW 220d xDrive GT disponoval dvoulitrovým dieselovým motorem o výkonu 140kW, odpovídající síle 190 koní. Společně se sportovním podvozkem, který je součástí výbavy M Sport a Driving Experience tlačítku včetně módu Sport+, se jde při jízdě pořádně odvázat. Samozřejmě potom, co odvezete děti do školky nebo na kroužky… .-)

Kdo by čekal, že toto rodinné MPV bude mít měkký a extra komfortní podvozek, bude zklamán. Tento model patří do rodiny BMW, podvozek je sportovní. Dokonale sedí v zatáčkách, na dálnici je naprosto tichý a jezdí skvěle. Jakmile ale se objeví nějaké nerovnosti na vozovce, je to znát. Na středovém tunelu je umístěn ovladač jízdních režimů (ECO PRO, Comfort, Sport). Podle aktuální nálady tak jde jezdit šetrně, komfortně nebo dynamicky v závislosti na nastavení podvozku, záběru automatické převodovky a odezvě plynu. Během týdenního testování se kombinovaná spotřeba ustálila na hodnotě 6,7 litru. U čtyřkolky, jakým je rodinné BMW 220d xDrive, je to příjemná hodnota.

Můj bezpečný pocit během jízdy byl podpořen celou řadu bezpečnostních pomocníků jako je sledování mrtvého úhlu nebo asistent jízdy v pruzích. V rámci výbavy M Sport je standardně k dispozici zadní parkovací asistent nebo například systém pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí. Ten se aktivuje tlačítkem pod výstražných trojúhelníkem na středovém sloupku.

IMG_3375
Foto: Sabina Kvášová

Hodnotíme

Upřímně, neznám jiný model BMW, u kterého bych si přirozeně řekla: „Tak tohle je auto pro maminky.“ BMW 220d xDrive GT je živý rodinný parťák na cesty. Prostornost, praktičnost s řadou nápaditých odkládacích ploch, pohon všech kol, vyšší posed a až sedm míst k převážení členů rodiny nabízí u BMW právě jen a jen tento model. Luxusní rodinné MPV par exellence! Model BMW 2 (218i 100kW/136 koní) startuje v základní výbavě na ceně 754 000 Kč. Cena testovaného modelu ve výbavě M Sport (220d xDrive 140kW/190 koní) s pohonem všech kol stojí 1 173 900 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu BMW

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018