G580: foto Mercedes-Benz

Mercedes-Benz G 580 aka Elektro Géčko

27. 5. 2024

Legendární třída G automobilky Mercedes-Benz zažívá doslova elektrizující okamžik. Pod ikonickou hranatou karoserii se nově skrývají čtyři samostatně řízené elektromotory. Světe div se, Géčko je nově v nabídce i jako bezemisní elektromobil!

Pre-Media: Der GELÄNDEWAGEN. Elektrifiziert. Pre-Media: The GELÄNDEWAGEN. Elecrified.
G580: foto Mercedes-Benz

Mercedes-Benz G 580 má s kulatými světlomety a maskou chladiče se 4 lamelami nezaměnitelnou příď.

Zajímavým prvkem je volitelná stylová schránka na zadních dveřích. Lze do ní snadno uložit věci jako nabíjecí kabely, nářadí nebo sněhové řetězy.

Jedná se o první sériově vyráběný vůz koncernu Mercedes-Benz s odděleným pohonem jednotlivých kol. Čtyři motory jsou integrovány do žebřinového rámu. Inovativní koncepce pohonu jednotlivých kol nabízí celkový výkon 432 kW a točivý moment 1 164 Nm.

Pre-Media: Der GELÄNDEWAGEN. Elektrifiziert. Pre-Media: The GELÄNDEWAGEN. Elecrified.
G580: foto Mercedes-Benz

Mercedes-Benz G 580 zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy. A ještě k tomu přidá zajímavý zvuk.

Tzv. G-ROAR je inspirován projevem motorů V8. Hluboké basy a znělé tóny jej záměrně odlišují od zvuku ostatních elektromobilů od Mercedesu.

Vysokonapěťový lithium-iontový trakční akumulátor zabudovaný do žebřinového rámu zajišťuje nízké těžiště. S využitelnou kapacitou 116 kWh poskytuje dostatek energie pro jízdní dosah až 473 kilometrů.

Zcela nová elektrická Třída G přináší terénní schopnosti legendární Třídy G do éry elektrického pohonu. V některých aspektech elektrická verze dokonce překonává konvenčně poháněné modely – například v hloubce brodění. Maximální brodivost elektrického Géčka je 85 cm ve vodě a bahně.

Sdílet článek:

Více na webu Mercedes-Benz

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018