tým ELenka Peugeot ecorally: foto Žena v autě.cz

Fanděte letos Ecorally a naší posádce

11. 3. 2024

„Závodění s elektromobily? Vždyť to je výsměch!“ anebo „Takový sranda závod, koho to vůbec zajímá?“ Podobné a možná ještě víc nelichotivé poznámky si účastníci i pořadatelé šampionátu ecoRally museli v minulosti vyslechnout. Své o tom ví i naše dámská posádka Elenka Peugeot.

foto01

Nicméně zdá se, že se karta začíná obracet. Letošní, už třetí ročník šampionátu ecoRally se totiž představil ve velkém stylu, s oficiálním statusem, celou řadou významných partnerů, aktivním zapojením automobilek, a dokonce i s výrazným mezinárodním úspěchem. Česko má totiž v této disciplíně mistry světa!

Kromě toho je český šampionát z hlediska účasti i pořadatelství jeden z nejlepších v Evropě. Raketový vzestup ecorally překvapil i největší optimisty. Současná česká ecorally má totiž už veškeré atributy, jakými se dosud pyšnily „mistráky“ v rallye, motorkách nebo na okruzích.

ecorally: foto Peugeot
ecorally: foto Peugeot

Jedná se o oficiální status českého mistrovství, předpisy pro hodnocení po vzoru světového poháru, vlastní slavnostní vyhlášení vítězů i vlastní tiskové konference.

Jedna z nich se konala 5. března v baště automobilového sportu, v budově Autoklubu, a oficiálně tak zahájila ecorallyovou sezónu 2024.

Na tiskové konferenci nechyběli partneři takového významu, že pořadatelům kdejakých motoristických disciplín s mnohem početnější fanouškovskou základnou zřejmě spadne brada. Konkrétně je řeč o energetickém gigantu ČEZ.

Tento partner se mimo jiné postará o dobíjení elektromobilů na závodech, jak vysvětluje Tomáš Dzurilla, ředitel elektromobility ČEZ: „Věříme, že posádky, které během jednotlivých soutěží seriálu zavítají k našim dobíjecím hubům, ocení rychlost čerpání energie a minimální čekací doby.“

foto02
Peugeot ecorally: foto Peugeot

Dalším významný partner je Phoenix Contact, který zajišťuje nabíjecí řešení elektromobilů v průběhu soutěží. Partneři se ale pouštějí i do podpory jednotlivých značek a týmů. Jedna z vůbec nejaktivnějších automobilek, která se elektromobilitě stejně jako ecorally věnuje opravdu naplno, je značka Peugeot. Ne náhodou pod jejími křídly závodí i naše dámská posádka.

Mimochodem novinkou letošního roku je, že slovo „dámská“ už tak úplně neplatí, jak naznačuje Lucie Kudrnovská: „Na Krumlov budu mít tentokrát navigátora, takže minimálně první závod absolvuji ve smíšeném týmu, dál se uvidí.“

Snimek-obrazovky-2024-03-09-v-21.26.03

K Peugeotu se letos přidali další partneři, aby ecorally podpořili. V letošním roce se jejich počet rozrostl na pět. Jedním z nich je i ELenka.cz, jakožto mediální partner. Pozici generálního partnera opět zaujme TotalEnergies.

Značka Nupreme bude stejně jako loni dodávat posádkám doplňky stravy a zdravé svačinky. Novým partnerem je pak kosmetická značka Rimmel London.

Její motivací pro podporu elektromobility je ekologicky zaměřená firemní strategie spočívající v mnoha aspektech, jako jsou například používání recyklovaných materiálů, netestování na zvířatech apod., jak vysvětluje marketingová a PR manažerka, Veronika Štábová:

„Udržitelnost z hlediska produktů, zejména co se týče ingrediencí a zdrojů, je našim hlavním závazkem. Dalším z cílů je přispívat k ochraně a zachování přírodních zdrojů pro dosažení zdravého, čistého a bezpečného prostředí.“

Pozici hlavního partnera značky Peugeot v ecorally letos obsadí síť hotelů CPI Hotels. Ta se postará o ubytování posádek ve svých hotelech na většině soutěží.

Snimek-obrazovky-2023-09-21-v-18.05.15
Tým ELenka-Peugeot Ecorally: foto Žena v autě.cz

I pro tuto společnost je udržitelnost oblastí, které věnuje velké úsilí, jak potvrzuje Kateřina Zelená, obchodní a marketingová ředitelka: „V CPI Hotels klademe důraz na ekologický přístup a koncept Join Pure Stay – propojení hotelového provozu s přírodou. Je nám proto velkou ctí být partnerem ecoRally a spolupracovat se značkou Peugeot, kde sdílíme víru v čistou energii a udržitelnou budoucnost.“

A jaké jsou v tomto roce plány naší ambasadorky Lucky Kudrnovské? „Samozřejmě naším cílem je dostat se na bednu. Ale vzhledem k náročnosti závodů a zkušeností jiných posádek, kteří jezdí ecorally již delší dobu je to ještě „běh na dlouhou trať”. Ale určitě letos uděláme vše pro to, abychom se k našemu snu posunuli zase o krok blíž.“

Sdílet článek:

Více na webu Peugeot

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018