Opel Astra Eletric: foto Opel

Elektrický Opel Astra 2023

2. 12. 2022

Podívejte se, jak vypadají čistě elektrické varianty legendárního Opelu Astra: Opel Astra Electric a kombi Astra Sports Tourer Electric. Jejich normovaný dojezd činí až 416 km, na českém trhu bude možné Astry Electric objednávat ve druhé polovině roku 2023.

11_opel_astra_sports_tourer_electric_520676-6386f956191a4-Velky
Opel Astra Eletric: foto Opel

V budoucnu tak zájemci o model Astra budou moci vybírat z více alternativ pohonu než u jakéhokoli jiného modelu značky. Kromě vysoce účinných spalovacích motorů jsou modely Astra a Astra Sports Tourer již nyní k dispozici jako elektrifikované plug-in hybridy, včetně nového vrcholného modelu Astra GSe. A nabídku pohonných jednotek brzy doplní akumulátorová elektrická Astra Electric, kterou bude na prvních trzích možné objednávat už od jara 2023.

Radost z jízdy i odpovědnost: Emoce, praktičnost, lokálně bezemisní provoz

Nový Opel Astra Electric a Opel Astra Sports Tourer Electric budou elektrifikovat zákazníky. Stejně jako všechny varianty modelu Astra zaujmou BEV verze nejen svým odvážným designem, ale také výkony.

Nová Astra Electric přináší čistou radost z jízdy bez lokálních emisí. Trakční elektromotor má výkon 115 kW/156 k a také nejvyšší točivý moment 270 Nm je k dispozici od prvního dotyku pedálu akcelerátoru, což garantuje dynamické rozjezdy s obdivuhodným zrychlením.

A zatímco mnoho jiných elektromobilů má rychlost omezenou na 150 km/h nebo 160 km/h, nová Astra Electric se dokáže rozjet až na 170 km/h. V závislosti na jízdních preferencích si řidiči Astra Electric mohou vybrat mezi třemi režimy Eco, Normal a Sport.

14_opel_astra_sports_tourer_electric_520667-6386f9347a5f4-Velky
Opel Astra Eletric: foto Opel

Podle metodiky WLTP činí dojezd Astry Electric až 416 kilometrů. Konstruktéři se snažili, aby pohonný systém v zájmu maximálního dojezdu dokázal za každých podmínek pracovat co nejefektivněji.

Spotřeba nové Astry Electric tak činí pouze 12,7 kWh na 100 km, takže elektrická novinka značky Opel dokáže nejenom perfektně sloužit v každodenním provozu, ale zvládne i delší jízdy.

A nabíjení je rovněž otázkou krátké zastávky u nabíjecí stanice – baterie Astry Electric se na 100 kW DC nabíječce nabije na 80 procent své kapacity během přibližně 30 minut. Elektrická Astry je standardně vybavena 11 kW třífázovou palubní nabíječkou, takže vůz lze dobíjet i z domácí sítě nebo z wallboxu.

Akumulátory jsou uloženy pod podlahou, takže nijak nenarušují využitelnost prostoru pro posádku nebo zavazadla. Ve standardním pětimístném uspořádání sedadel nabízí kombi Astra Sports Tourer Electric 516 litrů prostoru pro zavazadla, po sklopení zadních sedadel přepravní kapacita vzroste až na 1553 litrů.

Další výhodou chytrého uložení baterií je nízko položené těžiště vozu, což se odráží ve skvělé jízdní stabilitě Astry Electric i Astry Sports Tourer Electric.

17_opel_astra__astra_sports_tourer_electric_520777-6386f919e9a1c-Velky
Opel Astra Eletric: foto Opel

Špičkový interiér, vyspělé systémy

V interiéru nové Astry Electric zaujmou nová ergonomická sedadla Active Sport (na přání čalouněná Alcantarou), která mají – jak je pro Opel příznačné – ergonomický certifikát AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.).

Plně digitální přístrojový štít Pure Panel integruje dva 10-palcové displeje. Poslední generace intuitivního rozhraní HMI dává řidič v každém okamžiku rychlý přehled o všech důležitých parametrech, nechybí samozřejmě ukazatel stavu nabití baterie, dojezd atd.

Díky velkému head-up displeji a ovládání hlasem se může řidič stále plně soustředit na situaci před vozem, bezpečnost jízdy zvyšuje dále celá řada asistenčních systémů, např. varování před čelní kolizí se samočinným brzděním, systém aktivního udržování vozu v jízdním pruhu, varování před únavou řidiče nebo varování před překážkou v mrtvém úhlu zrcátek.

Nová Astra Electric samozřejmě přijíždí se špičkovými adaptivními světlomety Intelli-Lux LED® Pixel Light s celkem 168 LED elementy.

Sdílet článek:

Více na webu Opel

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018