Zdroj: fotobanka automobilky Kia

Auto s druhým párem očí

20. 5. 2020

Součástí výbavy nové generace SUV Kia Sorento je nejmodernější technologie sledování slepého úhlu výhledu. Tento „druhý pár očí“ řidiče slouží ke zvýšení bezpečnosti celé posádky vozidla i ostatních účastníků silničního provozu tím, že eliminuje slepé úhly výhledu po obou stranách vozu.

Zdroj: fotobanka automobilky Kia

Sorento je vůbec prvním modelem Kia v Evropě, který tento propracovaný asistenční systém nabízí v rámci sestavy funkcí spojených s novým plně digitálním přístrojovým štítem ‚Supervision‘ o úhlopříčce 12,3″. Tento systém zlepšuje výhled řidiče po obou stranách vozidla při jízdě po dálnici a je provázán se směrovou signalizací vozu.

Když dá řidič znamení o změně směru jízdy s úmyslem přejet do jiného pruhu a ve slepém úhlu výhledu se skrývá jiné vozidlo, asistent na levé či pravé straně přístrojového štítu TFT zobrazí obraz kamery ve vysokém rozlišení. Obraz zprostředkující slepý úhel výhledu krátce nahradí číselník rychloměru nebo otáčkoměru (resp. kruhový ukazatel hybridního systému u provedení Sorento Hybrid), zatímco je stále možné sledovat aktuální rychlost vozidla.

Zdrojem video obrazu jsou nenápadné širokoúhlé kamery o vysokém rozlišení, zabudované do krytů vnějších zpětných zrcátek. Kamery zprostředkují širší úhel zobrazení než zrcátka samotná, a poskytují tak řidiči lepší přehled o okolním provozu.

Zdroj: fotobanka automobilky Kia

Plně digitální přístrojový štít

Digitální přístrojový štít Kia Supervision byl navržen tak, aby zajistil co nejsrozumitelnější předávání informací. Digitální přístrojový štít s jemnou grafikou o rozlišení 1920×720 bodů nahrazuje klasický kruhový rychloměr i otáčkoměr jediným spojeným displejem s mimořádně ostrými kruhovými ukazateli rychlosti vozidla i otáček motoru.

Na multi-funkčním displeji mezi kruhovými ukazateli se zobrazují pokyny navigace k odbočování, informace audio systému, stejně tak jako detailní informace o trase a výstrahy palubní diagnostiky nebo rozbalující se menu s oznámením nejrůznějších technologií aktivní bezpečnosti a systémů na podporu řízení vozidla.

Sdílet článek:

Více na webu Kia

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018