Zdroj: archiv webu

Autem na dovolenou v pohodlí

19. 5. 2016

Vyrazit na dovolenou vlastním autem dnes není nic neobvyklého. Je tomu právě naopak. Zvláště proto, že například v Chorvatsku nebo Itálii můžete být do několika hodin. Jak ale zajistit, aby byla cesta skutečně bez problémů? Důležité je hlavně vaše pohodlí. Pokud je vaším cílem například bezproblémová dovolená se psem, je třeba ho během jízdy dobře zajistit. Rozhodně by vám svým pohybem neměl jakkoliv zasahovat do řízení. Jedině tak získáte během jízdy ten správný klid. To platí i o možnostech jiných forem rušení, které může způsobovat:

  • křik malých dětí
  • hluční spolucestující
  • velmi nahlas puštěné autorádio

Co si obléci?
Že je třeba řídit v klidu, a jak toho dosáhnout, to již víme. Nyní se podívejme také na to, co na sebe. Lehce to souvisí i s funkčností našeho vozu. Zapomeňte na jakékoliv nepohodlné kalhoty a jiný outfit. Pokud má být jízda bez problémů, pomohou vám pohodlné teplákové soupravy. V nich se i po několika hodinách jízdy budete cítit stále skvěle a budete mít dokonalou volnost vašeho pohybu. A proč jsme zmínili také funkčnost auta? Jelikož v zimě si zatopíte na potřebnou teplotu, v létě zase využijete klimatizaci. Je tedy v podstatě jedno, co pohodlného si konkrétně obléknete.

Správná obuv je základ
Co je tím nejhorším, co můžete při delší cestě udělat? Vzít si špatnou obuv. Zapomeňte na pantofle, stejně jako žabky, nebo snad lodičky. Obuv do auta by měla být pevná, ideálně s rovnější podrážkou. Pokud takovou běžnou nemáte, můžete si vzít třeba i dámské běžecké tenisky. Ty jsou sice původně vyrobené k jinému účelu, ale i v tomto dokonale vyhoví. Máte tak jistotu, že vaše reakce budou v souvislosti se sešlapáváním pedálů přesné, noha vám nebude klouzat a vždy bude držet tam, kde držet má. Díky tomu se není třeba bát ani jakékoliv krizové situace, která může nastat. Tak šťastnou cestu.

 

 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018