Zbrusu nové SUV: KIA Seltos
29. 7. 2026
Žhavá novinka od KIA – SUV Seltos naši redakci v 35 stupních pořádně rozhicoval. O 5 cm vyšší, 11 cm kratší než úspěšná Sportage a s kufrem o objemu 536 litrů Seltos aspiruje na to být miláčkem žen-řidiček. Navíc je za dobrou cenu.

Nová Kia Seltos se vyrábí v Koreji a jedná se už o 2. generaci. Seltos totiž byl roku 2019 prodáván v Indii. Korejská automobilka řadí tento vůz s délkou 4,43 metru mezi xceed a Sportage.
Karoserie nového esúvéčka nás zaujala svou robustností, aerodynamickými liniemi a i povedenou, geometrickou grafikou světel.
Rozměry jsou ideální do víru města, ale díky volitelnému pohonu 4×4 se s ním můžete vydat i do terénu.
Z auta je skvělý výhled vozu, který přináší větší pocit jistoty při řízení a velmi dobře se do něj nastupuje.

Díky futuristickému, avšak funkčnímu designu vypadá nový Seltos moderně a přátelsky.
Palubní desce dominuje velký displej s dvěma 12,3“ obrazovkami propojující přístrojový panel a infotainment na platformě connected car Navigation Cockpit.
Systémy bez potíží komunikují s mobilem a zrcadlí navigaci.
Uživatelsky přátelské je placení například parkování přímo skrz infotainment. Aktualizace je možná dálkově přes OTA a o skvělý hudební zážitek se stará audiosystém Harman Kardon.
Rozvor náprav 2,69 slibuje dobrou prostornost. Nadšení naše redakce neskrývala při usednutí za řidiče a spolujezdce a také při pohledu do kufru. Zavazadlový prostor nabízí 536 litrů, po sklopení až 1511 litrů objemu.

V rámci motorizace nepředstavuje Seltos žádné dilema. Vždy se totiž pojí s řadovým přeplňovaným čtyřválcem 1.6 T-GDI s výkonem 180 koní.
Na výběr však je pohon všech kol nebo 6stupňový manuál nebo 7stupňový automat.
Nová platforma zajišťuje pohodlí během jízdy. Podvozek se skutečně povedl a nabízí vylepšenou jízdní dynamiku. Seltos velmi slušně filtruje nerovnosti na silnici. V zatáčkách je stabilní a chová spíše jako hatchback, rozhodně nikoliv jako velké SUV.

Akcent byl kladen také na chytré bezpečnostní technologie v podobě komplexních pokročilých systémů na podporu řízení nebo chytrých asistentů.
Ti monitorují (ve vnitřním zpětném zrcátku) dění uvnitř kabiny a nedovolí například spuštění airbagu při špatné poloze řidiče a spolujezdce.
Příznivá je u nového Seltosu také spotřeba. Kombinovaná spotřeba se pohybovala kolem 6 litrů/100 km. To je na testovanou čtyřkolku velmi slušná hodnota.

Po krátké cestě Seltosem si dokážeme představit toto esúvéčko jako ideální auto pro každodenní dojíždění, nákupy a rodinné výlety.
Skvěle vypadá, dobře se řídí a nabízí moderní technologie infotainmentu a bezpečnostní asistenty.
Slibná je také jeho startovní cena. Verze 1.6 T-GDI GPF 4×2 6MT 180 koní / 132 kW ve výbavě Comfort stojí 654 980 Kč.






Více na webu Kia






















































