Zdroj: fotobanka automobilky BMW

Test svůdného BMW 430i Cabrio

20. 11. 2018

Jízda s větrem ve vlasech bezpochyby patří k nezapomenutelným zážitkům. Každá z nás se někdy v takovém „kábriu“ chtěla za pěkného počasí projet… Pravda, má to i své stinné stránky, o kterých by Bridget Jones mohla vyprávět. Ano, vítr ve vlasech se občas promění v pořádnou vichřici. Jaký je kabriolet BMW 430i?

cabrio bmw 430i (16)
Zdroj: fotobanka automobilky BMW

Díváme se

Čtyřmístný kabriolet boduje svým lookem na první pohled! Zájem mých kolegyň ale i kolemjdoucích o tento model byl během testování zjevný. BMW 430i cabrio působí sympaticky a exkluzivně zároveň. Ještě aby ne, na této karoserii byla zvolena příplatková – unikátní barva Pyrite Brown (v ceně ojetého auta). Nejde ale jen o barvu, ale také rozměry – model totiž není nijak zvlášť mohutný či dlouhý. Je tak akorát pro ježdění ve městě, tak pro cesty ideálně ve dvou na delší trasy. Při obhlídce ze všech stran se mi elegantní příď s příplatkovými adaptivními LED světlomety a sportovní linie zalíbila. Sportovní ladění je dáno především verzí M Sport s nízkým profilem a příplatkovými devatenáctipalcovými koly. Pojďme ale k tomu „větru ve vlasech“. Bezpečná, plechová střecha se do zavazadlového prostoru snadno „uklidí“ přibližně za 20 vteřin. Zkoušela jsem střechu stáhnout i za jízdy ve městě. Bezpečnější ale jednoznačně je zastavit a stáhnout ji, když je auto zaparkované. Stahovat střechu a nevidět, co se děje v provozu za autem, protože v tu chvíli není ve vnitřním zpětném zrcátku nic vidět, není bezpečné.

cabrio bmw 430i (15)
Zdroj: fotobanka automobilky BMW

Nasedáme

Už při letmém pohledu do interiéru dokáže BMW 430i kabriolet udělat dojem. Naprosto elegantní palubní deska a krásné kožené čalounění Golden Brown je na dotek velmi příjemné. Obložení Aluminium Carbon s výraznou chromovou lištou Pearl a M sportovní kožený volant zvyšují laťku z tohoto modelu ještě o pár centimetrů výš. .-) Svým interiérem si mě BMW 430i cabrio získalo.

Palubní deska je navíc velmi jednoduše a uživatelsky srozumitelně rozvržena. Snadná orientace a ovládání se počítá! Středu dominuje obrazovka s navigačním systémem, který dokáže vyhodnocovat aktuální situaci v dopravě a navrhovat optimální trasu.

Myslím, že Bridget by (jistě stejně jako já) ocenila příplatkový head-up displej, který přispívá k bezpečné jízdě. Nic tak nebrání tomu, aby se řidička 100% věnovala řízení. Z pohledu bezpečnosti se mi líbil také Lane Change Warning, který během jízdy monitoroval slepé úhly a situace za vozem. Takový asistent je při řízení rozhodně vítaný a potřebný.

Testovaný kabriolet z mého pohledu limituje jen vnitřní prostor. Vepředu u řidiče a spolujezdce je vše v pořádku. V druhé řadě sedadel se dva dospělí posadí komfortně spíše na krátkou cestu, místa pro kolena není vzadu moc. Zavazadlový prostor v případě sklopené střechy neposkytuje mnoho místa, 220 litrů objemu je prostě málo. Pokud není střecha složená, v kufru je rázem místa víc. Celkem 370 litrů objemu je pro 4člennou posádku naprosto dostatečných (ale neužijí si stažené střechy).

cabrio bmw 430i (9)
Zdroj: fotobanka automobilky BMW

Jedeme

Tento model má rozhodně chuť pro ostřejší jízdu. Testovaný model BMW 430i skrýval pod kapotou dvoulitrový benzinový turbomotor o výkonu 185 kW/252 koní (točivý moment 350 Nm). Na dálnici jsem ani nepoznala, že jedu víc než je dovolená rychlost. Díky perfektní přilnavostí k vozovce a tichému chodu bych nemyslela, že už je má rychlost za povolenou rychlostí .-) Zadokolka krásně sedí v zatáčkách a musím podotknout, že sportovní, adaptivní M podvozek je překvapivě pohodlný i pro běžné ježdění. Osmistupňový automat rovněž pracuje příkladně. Při otevřené střeše je akustický ruch pochopitelně větší. S ohledem na účes se i přes větrnou clonu za zadními sedadly doporučují minimálně kšiltovky. Nebo bude na pěknou ondulaci á la Bridget zaděláno. Kombinovaná spotřeba se po týdenním testování této svižné dvoukolky ustálila na hodnotě 7,5 litrů na 100 kilometrů. (Spotřeba deklarovaná výrobcem je 6,3 litrů/100km.)

cabrio bmw 430i (5)
Zdroj: fotobanka automobilky BMW

Hodnotíme

BMW 430i cabrio rozhodně není sezónní vůz. S tímto modelem můžete (z důvodu prostoru ideálně ve dvou) brázdit silnice celý rok. Při náznaku příznivého počasí a sluníčka stačí během chvíle stáhnout střechu a užívat si nezapomenutelný pocit z jízdy s tímto kabrioletem. Úsměv na tváři nezmizí, ani když bude ošklivo, bezpečné BMW 430i cabrio s výkonem 252 koní totiž jezdí skvěle. Cena modelu BMW 430i cabrio startuje na 1 387 100 Kč. Testovaný model se se všemi příplatky vyšplhal až 2 036 803 korun.

Sdílet článek:

Více na webu BMW

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018