Zdroj: fotobanka automobilky BMW

Test: snové BMW 650i Gran Coupé

1. 7. 2018

Jen blázen by nepoznal rozdíl. Sportovní kupé BMW 650i s 449 koňmi jede jako o závod a přiblížit se na německé dálnici maximální rychlosti 250 kilometrů v hodině není nic nemožného. Tohle auto není na parádu, je jako dělané pro dálnice s neomezenou rychlostí. Jen tehdy totiž můžete v běžných podmínkách pocítit jeho špičkové kvality.

Foto: Sabina Kvášová

Díváme se

Ach… Tento model má styl. Speciální sportovní paket M Sport (+ 165 100 Kč) s příplatkovým metalickým lakem Brass (+144 510 Kč) a s nízkoprofilovými 20″ koly (+ 35 230 Kč) působí nevšedně a naprosto prémiově. Elegantní tvar karoserie s výraznou dlouhou přídí zaujme maskou a adaptivními LED světlomety včetně LED mlhovek a světel pro odbočování. Dynamický profil kupé BMW Gran Coupé 650i s délkou 5 metrů a šířkou téměř 1,9 metru je navržen maximálně aerodynamicky a budí respekt. Za celkový look si BMW 650i rozhodně zaslouží obrovskou pochvalu, snoubí totiž ladný vzhled v kombinaci s ryze sportovním espritem.

Foto: Sabina Kvášová

Nasedáme

Také pohled do interiéru je ve znamení luxusního provedení, kvalitních materiálů a špičkových technologií. Pohodlné sedačky v opálovo – hnědé barvě (+ 149 032 Kč) jsou, jako by je zrovna ve studiu vyrobili zruční designéři do obývacího pokoje. Efektní ambientní osvětlení a strop v barvě sedadel z Alcantary (+ 27 638 Kč) příjemně dotváří celkový dojem z prostorného interiéru.

Vše zde ladí a hraje. Á propo, když jsme u té navozené harmonie, BMW Gran Coupé 650i disponuje špičkovým audiosystémem s reproduktory Bang & Olufsen za 134 134 Kč. Palubní deska s interiérovými lištami Piano Finish Black (+ 16 250 Kč) je jednoduše řešena a dominuje jí širokoúhlá obrazovka s modernizovanou a velmi nápaditou grafikou navigace, která umí například i informovat o aktuální hustotě provozu. Přijímá dokonce digitální TV vysílání (+ 33 878 Kč). Celý infotainment rozumí česky a jde ovládat pomocí ovladače iDrive na středovém tunelu. Velmi praktický je také chytrý headup displej promítající ty nejdůležitější informace o jízdě přímo do zorného pole řidičky. Ta tedy nemusí mávnout ani brvou a věnuje se 100 % řízení.

Samozřejmostí pro řidičku je možnost dálkového ovládání vybraných funkcí vozu mobilem, bezdrátové dobíjení telefonu nebo WiFi hotspot. Model BMW 650i je takovou hi-tec kanceláří na 4 rychlých kolech!

Foto: Sabina Kvášová

Jedeme

Jízdu testovaným modelem s přeplňovaným benzinovým motorem o výkonu 450 koní a pohonu všech čtyř kol xDrive bych připodobnila k jízdě snů. Dynamika, s jakou model BMW 650i Gran Coupé akceleruje, dokáže uchvátit.

Tohle auto má takovou sílu, že i v standardních dálničních rychlostech není plynový pedál sešlápnutý na maximum. Osmistupňová automatická převodovka skvěle a plynule řadí. Tuhost tlumičů a aktivních stabilizátorů se dá elektricky nastavit pomocí Adaptive Drive (+ 107 588 Kč). Díky voliči jízdních režimů iDrive jsem mohla měnit nastavení podvozku a odezvy plynu, zejména v režimu Sport+ je BMW 650i nepřekonatelné.

Také v oblasti bezpečnosti bylo v modelu BMW Gran Coupé 650i učiněno za dost, nechybějí nejrůznější asistenti aktivní a pasivní bezpečnosti. Za příplatek je k dispozici také BMW Night Vision, který dokáže v noci rozpoznávat osoby (+ 59 618 Kč) a zamezit tak případné hrozící srážce.

Stádo 449 koní pod kapotou má pochopitelně náramnou spotřebu. V porovnání s deklarovanou spotřebou 9,4 litru jsme během týdenní zápůjčky jezdili v průměru za 12,5 litru. Majitel ale jistě hladovost testovaného výkonného modelu řešit nebude.

Foto: Sabina Kvášová

Hodnotíme

BMW 650i Gran Coupé je auto jako ze snu. Nabízí krásné jízdní zážitky. Jde o nadpozemsky komfortní, neskutečně vybavený, reprezentativní model na dlouhé cesty. Dovolit si ho může jen pár vyvolených. Model BMW 650i Gran Coupé startuje s cenovkou 2 259 400 Kč. Cena testovaného modelu se vyšplhala až na 3 878 452 Kč. Jako potvrzení kvality nabízí BMW k tomuto modelu servis na 5 let nebo do 100 000 kilometrů zdarma.

Sdílet článek:

Více na webu BMW

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018