BMW M240i test: foto Žena v autě.cz

Test rychlého BMW M240i xDrive Coupé

8. 8. 2022

Ani běžné řidičky toto auto nenechá chladné. Třídvéřové kupé BMW M240i xDrive má sílu budit emoce. Na první pohled svým designem. Zkušené závodnice budou unesené z výkonného šestiválce a 374 koní pod kapotou. Podstatu kouzla kupé BMW M240i xDrive přinášíme jako vždy – z ženského úhlu pohledu.

BMW_M240i_zenavaute-5
BMW M240i Coupé: foto Žena v autě.cz

Díváme se

My ženy koukáme na auta jinak. Co nás upoutá na BMW M240i xDrive Coupé? Stejně jako při návštěvě butiku s luxusními kabelkami nás zaujmou odstíny a materiály. Na první pohled je BMW M240i xDrive Coupé zosobněním unikátnosti na čtyřech kolech.

BMW_M240i_zenavaute-11
BMW M240i Coupé: foto Žena v autě.cz

Příplatková fialová barva Thundernight (+ 23 582 Kč) a karbonové prvky M Performance použité na difuzoru, spoileru, krytech zrcátek nebo na nástavcích nárazníků (dohromady za víc než 200 000 Kč) vytváří ojedinělý look.

A k tomu to obutí… BMW M240i xDrive Coupé stojí na 20palcových M Performance kolech Y-Spoke (+118 850 Kč). Takovou kabelku zkrátka jen tak nikdo mít nebude…

BMW M240i xDrive Coupé sdílí techniku s BMW řady 4, českým Autem roku 2022, a stojí na speciální platformě s ideálním rozložením hmotnosti a nízkým těžištěm.

Na rozdíl od BMW 4 je příď kupé M240i charakterizována tradičními, širokými ledvinkami. Velmi sexy působí BMW M240i se svou dlouhou, nafouklou kapotou a krátkými převisy z profilu. Při pohledu na záď zaujmou přísné, hranaté křivky.

BMW_M240i_zenavaute-13
BMW M240i Coupé: foto Žena v autě.cz

Nasedáme

Na rozdíl od tolik populárních SUV nabízí toto auto nízké sezení a sportovní esprit. Po usednutí do sportovních sedaček se cítíte jako profesionální závodnice. Řidičky znalé interiéru BMW se budou i uvnitř testovaného BMW M240i cítit jako doma. Pod heslem “dobré věci není třeba měnit“ to totiž uvnitř vypadá stejně jako u jiných modelů BMW.

BMW_M240i_zenavaute-14
BMW M240i Coupé: foto Žena v autě.cz

Za sportovním, multifunkčním volantem se nachází přehledný 12,3palcový, digitální přístrojový panel. Palubní deska je navržena maximálně srozumitelně.

Ovladače jsou logicky umístěné a uprostřed vévodí 10,25palcová, dotyková obrazovka infotainmentu. Pokyny jde zadávat také prostřednictvím známého kruhového ovladače iDrive.

Samozřejmostí je snadné spárování s chytrými telefony včetně Bluetooth připojení a bezdrátového dobíjení.

Stejně jako nejsou designérské kabelky zpravidla nákupními taškami, není ani testované BMW 2 Coupé autem pro rodiny. Řidička i spolujezdec mají kolem sebe místa habaděj. Když je třeba, sednou si dozadu dva dospěláci. Pochopitelně musejí nastoupit do tohoto třídveřového kupé z předních sedadel.

S 390 litry objemu kufru je BMW M240i především autem pro singles. Kufry na víkend nebo golfové bagy se do kufru vejdou s přehledem.

BMW_M240i_zenavaute-7
BMW M240i Coupé: foto Žena v autě.cz

Jedeme

Tajemstvím úspěchu dokonalého outfitu módních ikon je harmonie. BMW M240i xDrive Coupé předvádí také dokonalou souhru, a to v podobě povedeného adaptivního podvozku se sportovním diferenciálem M a elektronicky řízenými tlumiči, agilního šestiválce a převodovky. Díky tomu dokáže nabídnout jak vysoký komfort, tak zároveň sportovní charakter jízdy.

BMW_M240i_zenavaute-15
BMW M240i Coupé: foto Žena v autě.cz

Testovaný sportovec BMW M240i s pohonem všech kol xDrive ukrývá pod vyboulenou kapotou třílitrový šestiválec s výkonem 275 kW s točivým momentem 500 Nm. Ten je přeplňovaný dvoukomorovým turbodmychadlem. Výsledek?

BMW M240i xDrive Coupé – to je absolutorium dynamické jízdy. Z nuly na sto to bleskurychlé BMW M240i xDrive umí 4,3 sekundy!

Odměňuje mimořádnými jízdními zážitky. V jeho DNA proudí chuť akcelerovat a dokonale řezat zatáčky. K tomu přispívá inteligentní systém pohonu všech kol pro lepší stabilitu a trakci. Jízda je i přes tuhost karoserie díky adaptivním tlumičům naprosto komfortní a hladká.

BMW_M240i_zenavaute-9
BMW M240i Coupé: foto Žena v autě.cz

V klidovém režimu během běžné jízdy řadí osmistupňový automat Steptronic Sport příjemně jemně. Při nastavení režimu Sport přidá BMW M240i na zběsilosti a převodovka řadí rychle, jak se patří.

Opravdové závodnice budou jistě využívat manuální režim řazení s pádly pod volantem.

(Podotknu, že řazení převodovky je tak dobře nastaveno, že to ani není nutné. Tedy pokud nejste skutečná závodnice.)

Sportovnímu naturelu samozřejmě odpovídá i jeho apetýt. Není problém se během ostřejší jízdy pohybovat kolem 16 litrů/100 km. Po týdenním testování ve městě, na okresce a dálnici se kombinovaná spotřeba ustálila na 10 litrech na 100 km.

I když pro řadu mužů bude kupé BMW M240i spjato zejména se závoděním a drifty (kde stabilizace vozu není úplně žádoucí), u nás v redakci vždy věnujeme pečlivou pozornost bezpečnosti. I v tomto ohledu nabízí kupé BMW M240i ty nejmodernější a nejspolehlivější pomocníky pro bezpečné cestování.

V kupé BMW M240i se tak můžete spolehnout na parkovací asistent s kamerou a vodicími čárami, asistent zobrazující dovolenou rychlost, asistent pro jízdu v pruzích nebo hlídání mrtvého úhlu s aktivním navracením do pruhu, když hrozí srážka.

BMW_M240i_zenavaute-12
BMW M240i Coupé: foto Žena v autě.cz

Hodnotíme

Řízení BMW M240i xDrive Coupé přináší endorfiny a radost. Kupé BMW M240i je dokonale střižený sporťák, který vyžaduje respekt.

BMW_M240i_zenavaute-3
BMW M240i Coupé: foto Žena v autě.cz

Špičkovým způsobem spojuje požadavky na komfortní vůz pro každodenní používání a zároveň přidává neuvěřitelnou porci zábavy a sportovního zážitku při řízení.

Z praktického hlediska tento třídvéřový model limituje jen méně komfortní nasedání pasažérů v druhé řadě sedadel a velikost kufru.

Jinak jsme z něj i my ženy totálně PAF!

Model BMW 220i Coupé startuje na ceně 989 300 Kč. Cena testované verze BMW M240i Coupé xDrive bez příplatků stojí 1 436 500 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu BMW

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018