Test Mercedes-AMG CLS 53 4Matic+ : foto Žena v autě.cz

Test ikony: Mercedes-AMG CLS 53

23. 5. 2023

Po dvaceti letech končí jedna etapa. Snové auto s karoserií coupé Mercedes-Benz CLS se už příští rok nebude vyrábět. Pocit jako když se ikony modelingu Cindy Crawford a Naomi Campbell přestaly na úsvitu milénia objevovat na přehlídkových molech. Žena v autě.cz otestovala vůbec nejlepší verzi AMG CLS 53. Pojďte se podívat na poslední přehlídku auta s uhrančivou siluetou a velkým sexappealem.

IMG_1014-Velky
Test Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+ : foto Žena v autě.cz

Díváme se

Ve světě se prodalo za dvě dekády téměř půl milionu kusů modelu Mercedes-Benz CLS. Designérům se kombinací jednoduchých, promyšlených linií a nízké střechy podařilo vytvořit velmi přitažlivé sportovní kupé.

IMG_1025-Velky
Test Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+ : foto Žena v autě.cz

Styl doplňují krásné detaily v podobě masky chladiče, velkých kol, rámečků bočních oken nebo zádě. Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+ je půvabný ze všech stran, posuďte sami…

Troufám si říci, že CLS patří nejen na silnici, ale také do sbírek současného umění a milovnic a milovníků aut.

Testovaný Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+ budí respekt i uznání a je dokonalým autem, se kterým v rychlosti prokřižujete pohodlně dálniční síť po celé Evropě. Háček je jen v tom, že je pro většinu z nás autem z říše snů. Jeho cena atakuje hranici tří milionů korun.

IMG_1022-Velky
Test Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+ : foto Žena v autě.cz

Nasedáme

Po nasednutí vyvolává podobné emoce jako při pohledu na úžasné botičky od návrháře Jimmy Choo. Převládají jen špičkové použité materiály, kterých je radost a potěšení se dotýkat.

Specifikem vrcholné výbavy AMG jsou červené pásy a kontrastní prošívání. Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+ dokáže na řidiče i posádku podprahově zapůsobit ambientním osvětlením, masážními sedačkami nebo parfémem, který klimatizace přivádí do interiéru.

IMG_5190-Velky
Test Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+ : foto Žena v autě.cz

Elegantnímu interiéru dominují dvě široké obrazovky s dokonale intuitivním systémem MBUX. Jedna za volantem plní úlohu přístrojového štítu a druhá slouží pro infotainment.

Obě obrazovky se dají ovládat bez problémů pouze hlasem, případně snadno pomocí dvou touchpadů přímo na pravé a levé straně věnce volantu nebo velkým otočným ovladačem na středovém panelu.

IMG_1019-Velky
Test Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+: foto Žena v autě.cz

Hlasové ovládání auta musím vypíchnout!

Stačilo zmáčknout ikonu mluvící hlavy na volantu, nebo zvolat „ahoj Mercedesi“ a sdělit přání… CLS samo nastavilo masáž, teplotu sedadla vyhřívání volantu včetně loketní opěrky nebo samo vytočilo požadované číslo a mnoho dalšího.

Dlouhá karoserie sportovního kupé poskytuje dostatek místa pro čtyři pasažéry i jejich zavazadla.

Hluboký kufr nabízí objem 520 litrů a limituje ho jen obvod zavazadelníku.

Jedeme

Zatímco nás v redakci vzhled modelu Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+ okouzlil, motor v podobě třílitrového šestiválce s dvojitým přeplňováním s výkonem 320 kW (a celkovým výkonem 457 koní) a 520 Nm pod kapotou dokázal naše emoce ještě více akcelerovat.

Zajímavostí je přítomný elektromotor (22 koní). Ten zajišťuje, aby byly reakce motoru co nejrychlejší. Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+ tak je defacto hybrid a jede, jako když vystřelí šíp.

Devítistupňová automatická převodovka AMG Speedshift se stará o hladký chod. Excelentní vyjetí ze zatáčky má na starosti primárně zadní náprava, jinak se Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+ pyšní univerzálním pohonem všech kol.

IMG_5197-2-Velky
Test Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+: foto Žena v autě.cz

Jízda v modelu CLS dokonale baví. V navoleném, ostrém, režimu Sport+ dosáhne dvoutunové AMG CLS 53 stovky za bleskurychlých 4,5 vteřiny. Sportovní vzduchový podvozek nabízí příjemnou tuhost a jízda je díky tomu s CLS řidičsky vzrušující.

Úžasný řidičský zážitek doprovází zvuk motoru a prskání výfuku.

Pravda na českých silnicích, kde o výmoly není nouze, není tlumení nerovností dokonalé. To se ale od sportovně naladěného podvozku dá čekat.

IMG_5201-2-Velky
Test Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+: foto Žena v autě.cz

O tom, že je verze AMG CLS 53 opravdovou třešničkou na dortu svědčí specifické funkce AMG výbavy. Track Pace dokáže měřit závodní jízdu jako na okruhu.

Spotřeba 457koňového CLS se během týdenního testování pohybovala kolem 9 litrů. Hodnota emisí CO2 je poměrně vysoká, mezi 209 a 218g/km.

Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+ je doslova nabitý technologiemi, zaručujících maximálně bezpečnou jízdu.

Díky příplatkovému systému Intelligent Drive umí na dálnici nebo silnici s dobře vyznačenými pruhy řídit a regulovat rychlost (s ohledem na značky, kruhové objezdy nebo křižovatky) v kombinaci s radarovým tempomatem sám.

CLS má jinak už ve standardní výbavě například aktivní brzdový asistent. Ten dokáže v mnoha situacích zabránit či zmírnit kolizi autonomním brzděním.

IMG_1015-Velky
Test Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+: foto Žena v autě.cz

Hodnotíme

Velká škoda, že Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+ ustupuje ze světa pomyslných přehlídkových mol. Jízda s CLS je neoddiskutovatelný zážitek.

IMG_1011-Velky
Test Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+: foto Žena v autě.cz

Díky špičkovým jízdním vlastnostem CLS popírá fyzikální zákony dvoutunového auta. Je až neskutečné, jakou ladnost a eleganci CLS poskytuje.

Ze všech stran ohromující Mercedes-AMG CLS 53 hýčká prémiovým interiérem, chytrými technologiemi a nepopiratelným stylem. Jen ta cena je z říše snů. 🙂

Mercedes-Benz CLS (220d, 194 koní) startuje na ceně 1 934 790 Kč. Cena vrcholné verze Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+ je 2 677 730 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Mercedes-Benz

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018