Zdroj: fotobanka automobilky BMW

Test: BMW řady 2 Active Tourer

4. 10. 2018

Rodinným empévéčkům prý odzvonilo. Praktické auto, do kterého se dobře nastupuje, má variabilní zavazadlový prostor a k tomu vypadá exkluzivně? Tomu přece nejde odolat. Nebo snad ano? Žena v autě.cz otestovala nový model BMW 220i Active Tourer s paketem M Sport.

IMG_2024
Foto: Sabina Kvášová

Díváme se

Vlastně je úplně jedno, jestli máte rodinu nebo jste single. Tento model totiž sluší všem, aktivním mladým řidičkám, rodinám s dětmi nebo věčně mladým seniorům. Všichni si na něm mohou najít to své. Ze svého malého průzkumu mohu jen potvrdit, že nové BMW řady 2 Active Tourer (v příplatkové metalické barvě Estoril Blue +18 980 Kč) budí se sportovním příplatkovým M paketem emoce. Atletické přídi dominuje maska chladiče s dvojicí ledvinek s charakteristickými LED světlomety. Zboku nezapře nové BMW řady 2 Active Tourer na příplatkových 17“ palcových kolech (+28 730 Kč) sportovního ducha a jeho optimální kombinace rozměrů (délka 4,3 metru a výška 1,5 metru) napovídá, že nabídne pasažérům mnoho prostoru.

IMG_2033
Foto: Sabina Kvášová

Nasedáme

V interiéru si mě model BMW 220i AT získal především díky pohodlnému čalounění sedadel se sportovními sedadly u řidiče a spolujezdce, doširoka otevíratelným dveřím, jednoduchému a maximálně intuitivnímu ovládání na palubní desce. Tohle auto by mohlo směle být vzorem pro „maminkovské“ auto. Jen je třeba mít potřebné prostředky… Za čalounění Dakota s perforací je nutné si připlatit (+35 230 Kč), stejně jako za paket ConnectedDrive Plus (+17 420 Kč), díky kterému je možné systém chytře propojit s mobilem nebo s digitálními službami jako je například Spotify pro poslech hudby a dalšími aplikacemi, včetně systému BMW Emergency Call a WI-FI Hotspotu. Navigace s RTTI dostává nejaktuálnější informace z dopravy a navrhuje optimální trasu při jízdě. Nakládání zavazadel, manipulace s dětskou autosedačkou nebo nasedání a vysedávání z auta je jedna radost. S tímto autem se rychle sžijí maminky, jejich děti nebo také seniorky. Zavazadlový prostor s automatickým zavíráním dveří nabízí prostorných 468 až 1510 litrů.

IMG_2028
Foto: Sabina Kvášová

Jedeme

Konkrétně jsem otestovala model BMW 220i Active Tourer s dvoulitrovým motor o výkonu 141 kW se sportovní, automatickou, sedmistupňovou převodovkou Steptronic (+4 056 Kč). Na dálnici jede tento rodinný model jako po másle. Přitom mu nechybí chuť zrychlovat, což je například velmi důležité pro bezpečné předjíždění. Výkon 192 koní je při plně naloženém autě na cestě s rodinou naprosto dostačující. Již samozřejmostí, ale také důležitým prvkem pro bezpečnou jízdu, je systém pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí. Dalším vítaným prvkem výbavy pro mě byl během testování přehledný BMW Head-Up displej, promítající ty nejdůležitější údaje o jízdě přímo na sklo do zorného pole. Při jízdě v noci jsem ocenila příplatkové adaptivní LED světlomety s optimálně svítícími BMW Selective Beam (+13 546 Kč).

Sluší se připomenout, že se s BMW 220i Active Tourer jezdí také velmi příjemně ve městě a skvěle se s ním manévruje v městských uličkách. Se svými kompaktními rozměry je parkování s modelem BMW 220i hračka. Komu by to přesto dělalo potíže, je zde příplatková zadní kamera (+10 842 Kč). Kombinovaná spotřeba deklarovaná výrobcem je 5,6 l/100 km. Já jsem během testování model nijak nešetřila, navíc klimatizace byla stále zapnutá a po týdnu se kombinovaná spotřeba ustálila na 8 l/100 km.

IMG_2011
Foto: Sabina Kvášová

Hodnotíme

Jsem ráda, že BMW ve své nabídce takové auto má. Díky velkým dveřím se snadno nastupuje i vystupuje, poskytuje dostatek prostoru pro celou posádku, s testovaným M Paketem nabídne skutečně skvělé svezení, a to za velmi slušnou spotřebu. Cena modelu BMW 220i Active Tourer začíná na 804 700 Kč. Cena testované verze se sportovním M Paketem a všemi příplatky se vyšplhala na 1 231 880 Kč

 

Sdílet článek:

Více na webu BMW

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018