Zdroj: fotobanka automobilky Jaguar

Přijíždí první divoká kočka do terénu Jaguar F-Pace

16. 3. 2016

Jaguar přichází na trh s historicky prvním crossoverem. Svoji inspiraci a také technologii si propůjčil od modelu F-Type.

Nový F-PACE má charakteristický štíhlý profil, krátký přední převis a nabízí prostorný interiér. Objem zavazadlového prostoru je 650 litrů.
Karoserie kombinuje čistotu linií, povrchů a proporcí s prvky inspirovanými modelem F-TYPE, jako jsou klenuté zadní boky, průduchy v blatnících a osobitá grafika koncových svítilen. Prvky jako úzké světlomety kompletně osazené LED technikou, kovaná 22palcová kola a krátký přední převis přenáší do výroby designovou vizi konceptu C-X17.

Lehkou, tuhou konstrukci karoserie tvoří z největší části hliník. Dalšího snížení hmotnosti bylo dosaženo díky kompozitním dveřím zavazadlového prostoru a použití hořčíku u dílů jako jsou příčné nosníky.

JAGUAR_FPACE_LE_S_Urban 06
Zdroj: fotobanka automobilky Jaguar

Nový model přepraví komfortně pět cestujících. Interiér kombinuje prémiové materiály a povrchy, vytříbené detaily, luxusní prvky, jako jsou vyhřívaná, elektricky sklápěná zadní sedadla, a nejmodernější technologie, včetně multimediálního systému InControl Touch Pro a 12,3 palcového HD virtuálního přístrojového panelu. Klíčové informace jako rychlost vozidla a rychlostní limity jsou promítány přímo do zorného pole řidiče laserovým HUD. Pro nadšené řidiče je zde systém Configurable Dynamics. Ten byl poprvé použit u modelu F-TYPE a umožňuje individuální nastavení odezvy na sešlápnutí plynu, řízení, nebo samočinné převodovky.

JAGUAR_FPACE_LE_S_Studio 01
Zdroj: fotobanka automobilky Jaguar

Nejslabším motorem v nabídce je dvoulitrový čtyřválcový diesel Ingenium se 133 kW, větší třílitrový V6 se dvěma turby poskytuje 221 kW. Benzinové jednotky zastupují turbodmychadlem přeplňovaný dvoulitr se 177 kW kompresorový třílitr V6 s 250 kW, jeho silnější verze dává až 280 kW. Osmistupňové samočinné převodovky pocházejí od ZF, k dispozici budou i manuální ústrojí.

JAGUAR_FPACE_LE_S_Urban 01
Zdroj: fotobanka automobilky Jaguar

Řadu nového modelu F-PACE budou tvořit verze Pure, Prestige, Portfolio R-Sport, S First Edition. Jaguar F-PACE se vyrábí v závodě společnosti Jaguar Land Rover v Solihullu společně se sportovním sedanem Jaguar XE. Předběžné ceny začínají na 1 173 700 Kč za model F-PACE 20d a 1 247147 Kč za vůz F-PACE 20d AWD. Špičkově vybavenou verzi F-PACE S AWD se mohou zákazníci pořídit za 2 093 542 Kč.

Uvedení na český trh je naplánováno na duben.

Sdílet článek:

Více na webu Jaguar

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018