test Nissan Juke 2023: foto Žena v autě.cz

Nissan Juke hledá majitelku

8. 4. 2024

Žena v autě otestovala 2. generaci Nissanu Juke. Pro koho je tento crossover s cenovkou 505 tisíc ušitý na míru a jak vlastně jede? Přinášíme vám test Nissanu Juke ještě před právě uváděným faceliftem.

Díváme se

„Nissan Joke?“ „Ne, Nissan Juke!“ Moc dobře si pamatuji, kolik rozruchu před 10 lety Juke způsobil. Budil emoce a úplně každý na něj měl svůj názor.

IMG_4674-ve-velke-velikosti
Nissan Juke 2023: foto Žena v autě.cz

Pozitivní sympatie tento tehdy ojedinělý crossover rozhodně nesbíral jen u žen. Trh se za dekádu radikálně proměnil a crossovery patří k nejúspěšnějším, ale také k nejkonkurenčnějším automobilovým segmentům.

Nissan Juke upoutá přední maskou, která nezapře příslušnost k novému stylu přídí od Nissanu, a výrazným LED osvětlením. Tvarem spodních světlometů navazuje současná generace na ikonický look Nissanu Juke 1. generace. 

Záď 4,2 metru dlouhého Nissanu Juke ozvláštňují světla ve tvaru bumerangu s charakteristickou LED linkou. Z boku Juke zaujme svou karoserií kupé, výškou 1,59 metru a povedenými 17palcovými koly.

Nasedáme

Na Nissanu Juke nás v redakci od první chvíle baví, jak dobře je z něj vidět. Čalounění sedadel ve výbavě N-Connecta je pohodlné a atmosféru na palubě dotváří také ambientní podsvícení.

Snimek-obrazovky-2024-03-24-v-16.14.31-ve-velke-velikosti
Nissan Juke 2023: foto Nissan

Palubní desce dominuje 8palcová obrazovka s jednoduchým ovládáním.

Infotainment funguje spolehlivě a samozřejmostí je zrcadlení chytrého telefonu přes Apple CarPlay a Android Auto.

Příjemné je, že infotainment kombinuje digitální složku s tou tlačítkovou. Ty nejdůležitější úkony, jako je hlasitost nebo klimatizace, máte v Juke hned po ruce.

Velmi příjemný pro řidičku je digitální 7palcový přístrojový štít, který je umístěn mezi rychloměrem a otáčkoměrem.

Crossover bude z pohledu prostornosti ideálním autem pro páry nebo jako druhé auto do rodiny. Úložných skrýší je v Nissanu Juke tak akorát, v kapsách dveří, u spolujezdce, v loketní opěrce, schránka na mobil se nachází pod panelem klimatizace.

Zavazadlový prostor nabízí objem 354 litrů, což odpovídá objemu ostatních crossoverů. Po sklopení zadních sedadel lze docílit 1237 litrů objemu. Startovní varianta na benzín má kufr větší, a to 422 litrů, resp. 1305 litrů.

Jedeme

Pod kapotou testovaného Nissanu Juke se ukrývá 1,6 benzinový motor o výkonu 93 koní kombinovaný s elektromotorem o výkonu 48 koní a multimódovou převodovkou se 2 stupni převodu pro elektromotor a 4 stupni převodu pro spalovací motor. Nissan Juke tak nabízí kombinovaný výkon 143 koní.

Snimek-obrazovky-2024-04-07-v-12.21.05-ve-velke-velikosti
Nissan Juke 2023: foto Žena v autě.cz

Trhače asfaltu nečekejte. Z nuly na sto dosáhne za 10,1 sekundy. Nissan Juke je tak autem především na pohodu. Auto na chalupu, na dovolenou i na pohybování se ve městě.

Juke jezdí po městě (do rychlosti 55 km/h) na elektřinu. Přítomná je také funkce e-pedal, která umožňuje vůz ovládat jedním pedálem.

Díky tomu je rozjíždění v kolonách velmi příjemné. Vůz nezabrzdí úplně, ale přejde do tzv. „plíživé rychlosti“. To usnadňuje manévrování. Pro úplné zastavení stačí sešlápnout brzdový pedál.

Celkem 1400 kilogramů vážící Juke sedí dobře v zatáčkách, nenaklání se a drží stopu. Dobře se řídí jak ve městě, tak mimo něj. Jen je třeba počítat s tvrdším nastavením podvozku.

IMG_4697-ve-velke-velikosti
Nissan Juke 2023: foto Žena v autě.cz

O bezpečí za jízdy se stará varování před čelní srážkou a systém ProPILOT Assist. 

Dokáže držet auto uprostřed jízdního pruhu, dodržovat rychlost, ale zároveň přizpůsobuje rychlost podle dopravních značek, zatáček, křižovatek či sjezdů. Pohodové parkování s autem pak zaručuje 360° kamerový systém.

Pochvalu si Juke zaslouží za hospodárnost. Kombinovaná spotřeba se po týdnu testování ustálila pod 6 litry na 100 km. To je příjemná hodnota.

Hodnotíme

Emoce budou i u 2. generace tohoto crossoveru rozhodovat. Buď se vám Juke líbí, nebo ne.

IMG_4693-ve-velke-velikosti
Nissan Juke 2023: foto Žena v autě.cz

Je to rozhodně auto pro individualisty. Z pohledu designu i prostornosti. Hybridní motorizace se hodí na řízení pro běžnou řidičku či řidiče po městě i mimo něj.

Nissan Juke je hospodárný a je vybaven poměrně sofistikovanými bezpečnostními asistenty. Pokud by si na sebe dával někde inzerát, mohla by jeho značka být: „Nepiju a jsem bezpečný.“ Hodí se právě k vám?

Druhá generace Nissanu Juke (1.0 DIG-T 114 k 6MT) startuje před aktuálním faceliftem na atraktivní ceně 504 900 Kč. Cena testovaného modelu (1.6 HEV 143 k automat ve výbavě N-Connecta) je aktuálně 649 000 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Nissan

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018