Zdroj: fotobanka automobilky BMW

Náš test: pohádkové BMW 430d Gran Coupé

26. 12. 2017

Svezení jako vánoční pohádka? Co takhle BMW 430d s chromovými doplňky v tyrkysové metalíze? Díky pohonu xDrive je radost s ním vyrazit vstříc zimním radovánkám… V době našeho testování ale byla o sněhovou nadílku nouze. Nikoli však o jízdní zážitky.

IMG_5146
Foto: Sabina Kvášová

Díváme se

Dynamické linie tohoto kupé jsou nadmíru atraktivní. Kdekdo by se do BMW 4. třídy zamiloval. Já jsem jedním z nich. Díky faceliftu. doplněného v testované výbavě Luxury Line o lesklé chromy, je příď s charakteristickou maskou a světlomety ještě více sexy. Prémiový design podtrhuje zboku označení Luxury Line. Bezrámová okna navozují dojem lehkosti a naopak širší záď s integrovanými chromovými výfuky budí na silnici respekt.

IMG_5151
Foto: Sabina Kvášová

Nasedáme

Jak vypadá skutečně luxusní interiér? Stačí se podívat a zasednout za volant modelu BMW 430d. Světlé kožené čalounění Dakota Veneto Beige s exkluzivním prošíváním je dokonale zpracováno. Dotýkat se použitých materiálů je jako navštívit butik a sahat na kabelky význačných designérů.

Ovládání jednotlivých tlačítek na palubní desce je maximálně jednoduché a vše je na svém místě. Ty nejdůležitější ovladače se pak nacházejí na multifunkčním volantu, který se příjemně drží. Za volantem se nachází moderní digitální přístrojový štít. Do multimediálního systému se dá dostat dotykem na obrazovce a také díky ovladači iDrive na středovém tunelu. Systém komunikuje na jedničku a zaslouží si pochvalu i za grafiku. Pětidvéřový model BMW 430d nabízí kupodivu dostatek prostoru. Kufr pojme 480 litrů objemu.

IMG_5149
Foto: Sabina Kvášová

Jedeme

Testovaný model BMW 430d xDrive Gran Coupé s třílitrovým šestiválcovým motorem a automatickou osmistupňovou převodovkou ZF jede nadmíru pohodlně, přitom mu nechybí dostatek výkonu. Aby také ne, když výkon 190 kW odpovídá 258 koním! Testovaný model byl vybaven pohonem všech kol xDrive a adaptivními tlumiči, díky tomu je jízda maximálně komfortní a navíc jistá. Řízení je precizní, ideální pro ženy – řidičky. Skvělé odhlučnění může nedávno testovaný Arteon směle závidět. Bezrámová okna dokonale přiléhají ke karoserii. Pro skutečné zážitky během jízdy je tu několik jízdních režimů, největší vzrušení poskytuje režim Sport. Zrychlení z 0 na 100 km/h je za 5,3 vteřiny. K dobrému a hlavně bezpečnému pocitu z jízdy přispívá head-up displej zobrazující aktuální rychlost nebo pokyny navigace, udržování rychlosti v pruhu s brzdnou funkcí, asistent hlídající mrtvý úhel nebo parkovací asistent. Kombinovaná spotřeba se během týdenního testování ustálila na hodnotě osmi litrů, deklarovaná spotřeba je pak 5,3 l/km.

IMG_5154
Foto: Sabina Kvášová

 

Hodnotíme

Prémiové kupé BMW 430d xDrive dokáže vzbudit, jak na pohled tak jízdně, pořádnou kupu emocí. Karoserie je naprosto elegantní, ovládání jednoduché a řízení snadné. Tento model v nejvyšší výbavě Luxury Line nemá chybu. Jeho výkon a jízdní vlastnosti jsou okouzlující. Tááák a teď už jen, aby na to Ježíšek nezapomněl. BMW 4. řady (420i) startuje na ceně 1 051 700 Kč. Testovaný model (430d xDrive) ve výbavě Luxury Line 1 582 698 Kč, se všemi příplatky 1 911 000 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu BMW

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018