Zdroj: fotobanka automobilky MINI

Náš test: pan dokonalý MINI Countryman

11. 12. 2017

Když se snoubí sexappeal a praktičnost, je to sázka na jistotu. Vyzkoušela jsem praktický a zároveň velmi pohledný crossover MINI Countryman. Může si být čtyřkolka od MINI sebou tak jistá?

IMG_5024
Foto: Sabina Kvášová

Díváme se

Na první pohled ano. Countryman se svými pohlednými, robustními liniemi budí respekt. Jeho atraktivní look zároveň vzbuzuje touhu. Přepracovaná maska s full led světlomety se povedla. Stejně tak jako vertikálně orientovaná zadní světla. Ať už v uličkách kolem Pařížské nebo cestou kolem brdských lesů, všude mu to sluší. Při příchodu navíc umí MINI Countryman jedno kouzlo, a sice blikat barevnou anténkou a osvítit zem logem MINI. Vím, že je to jen na „oko“, ale je to tááák působivé. .-)

IMG_5035
Foto: Sabina Kvášová

Nasedáme

Mé testování však nezůstalo jen u hodnocení jeho vzhledu. Každá řidička mi jistě potvrdí, jak moc je důležitá v interiéru intuitivnost ovládání, prostornost ale samozřejmě také použité materiály. Jakmile jsem zasedla za volant, dotkla se palubní desky a ovladačů, získala jsem hned dojem opravdu prémiového vozu. Interiéru již tradičně dominuje obrazovka ve světelném kruhu s infotainmentem ovládaná přes systém iDrive známého z BMW. Stejně tak je tradiční blikající startovač u řadicí páky, simulující svým blikáním tlukot srdce.

IMG_5041
Foto: Sabina Kvášová

Ať už ve dne nebo v noci, navozuje Countryman uvnitř příjemnou ambientní atmosféru. Světelný kruh mění barvy v závislosti na stylu jízdy. Pozice perfektně tvarovaných sedadel je zvýšená a z auta je tak velmi dobrý výhled. Pětidvéřový MINI Countryman nabízí množství odkládacích míst a také prostor i pro posádku sedící v druhé řadě sedadel. Zavazadlový prostor poskytuje 450 litrů objemu. Pod jeho podlahou se skrývá elegantní výklopný podsedák, který zabrání ušpinění při sezení na hraně karoserie například při nazouvání kolečkových bruslí. To je bezva.

IMG_5030
Foto: Sabina Kvášová

Jedeme

Po první delší jízdě nastavil Countryman laťku proklatě vysoko. Testovala jsem konkrétně dieselovou motorizaci 2.0 l s výkonem 150 koní a pohonem všech kol ALL4 s osmistupňovou automatickou převodovkou. Jízdní komfort, ale také špičkové jízdní vlastnosti řadím k vrcholu této třídy. Mini Countryman má neskutečně sportovního, živého ducha, a přitom oplývá naprostým pohodlím. Tyto dvě kvality přitom nebývá jednoduché spojit. MINI Countryman se rozhodně vydařil, je to univerzál jak do města, na dálnici či do přírody. Za příplatek je k dispozici systém aktivních tlumičů Dynamic Damper Control, kterým se u řadicí páky volí tři jízdní režimy MID, SPORT a GREEN upravující odezvy plynu, nastavení posilovače a řazení. Během týdenního testování jsem Countrymana nešetřila, jezdilo se mi s ním skvěle a dynamika byla skutečně ukázková. Kombinovaná spotřeba se pak ustálila na hodnotě 7 litrů. To není na dravou čtyřkolku vůbec špatné číslo. Naopak.

IMG_5040
Foto: Sabina Kvášová

Hodnotíme

MINI Countryman dokáže udělat dojem na první pohled i při první jízdě. Už dlouho jsem neřídila tak harmonicky (a k tomu ještě) do sportovna postavený crossover. Countryman si dokáže získat srdce žen – řidiček. Nabízí totiž optimální kombinaci pohodlí, dynamiky a atraktivního designu. Dámy, tohle auto stojí za to! MINI Countryman (136 koní) startuje na ceně 677 300 Kč. Testovaný model (2.0 D, 150 koní, ALL4) stojí bez volitelných příplatků 808 600 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu MINI

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018