Jak podpořit zdraví vlasů v horkém létě

28. 7. 2023

Léto je tady! A s ním i vytoužená dovolená. Myslete v tomto období i na vaše vlasy. Pečujte o ně a uvidíte, jak se vám odmění. Na rozdíl od kůže slunce vaše vlasy nespálí, ale škodlivé UV záření umí velmi rychle narušit jejich strukturu. A to je zbytečné. Do cestovního kufru proto přidejte, mimo opalovací krém, i speciální ochrannou vlasovou kosmetiku. Inspirujte se tipy, které pro vás připravili odborníci ze salónu Klier.

Klier.cz_hydratacni-dvoufazova-olejova-mlha-s-UV-filtrem-pro-plazovy-efekt_Kerastase-Soleil-Huile-Sirene-150-ml-640-Kc
Kerastase: zdroj Klier.cz

V létě vsaďte na opravdu kvalitní vlasové produkty s UV filtry. Doporučujeme např. oblíbenou „sluneční“ řadu Soleil od Kérastase, která umí vlasy vyživit a hydratovat, má UV filtr a pečuje speciálně o vlasy namáhané chlórem, sluncem a slanou vodou. Najdete zde  šampon Soleil Bain Après-Soleil, který vlasy zbaví zbytků soli, chlóru a písku, masku na vlasy Soleil Masque Après-Soleil, ochranný krém s UV filtrem Kérastase Soleil Crème UV Sublime nebo velký letní hit – hydratační dvoufázovou olejovou mlhu Soleil Huile Sirène. Ta vám vytvoří krásně přirozené plážové vlny.

Další fajn tip na produkty jsou ty s termoochranou. Na sluníčku se může teplota vyšplhat až do závratných výšin, tyto produkty vaše vlasy přesto ochrání a vytvoří něco jako „ochranný tepelný štít“. Vlasy také vyživí a dodají krásný lesk a zdravý vzhled. Využijete je také, pokud vlasy žehlíte, kulmujete či upravujete s jinými elektrickými přístroji. Vyzkoušejte třeba termoaktivní obnovující péči Résistance Ciment Thermique od Kérastase. Je bezoplachová a vlasové vlákno obnoví, zpevní a tonizuje. Stačí aplikovat do ručníkem vysušených vlasů a upravit pak běžným způsobem.

Chraňte vlasy přes slunečními paprsky přikrývkou hlavy. Co si třeba dopřát krásný letní klobouk nebo módní šátek? Kdykoli můžete, využijte také slunečník.

Před koupáním vlasy vždy sepněte, ochráníte je tak před zbytečným poškozením a zacucháním.

Vlasům nedělá dobře mořská sůl, ani chlór v bazénu. Pokud to jde, vlasy vůbec nenamáčejte. Pokud je namočíte, vždy z nich pak sůl a chlór důkladně vymyjte.

Klier.cz_3
foto Klier.cz
Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018