porotkyně AMS a Alfa Romeo Tonale: foto Žena v autě.cz

Alfa Romeo Tonale v anketě AUTO MÉHO SRDCE 2023

6. 3. 2023

Patnáct žen a jeden Ital. Testování kompaktního SUV odbornou porotou v anketě AUTO MÉHO SRDCE bylo od počátku nabito emocemi. Alfa Romeo Tonale totiž umí první pohled probudit vášeň. Co porotkyně říkají na dalšího finalistu ankety, to zjistíte už nyní. Vítěze ankety o nejlepší auto z pohledu žen vyhlásíme na konci března.

Tonale očima Terezy Tobiášové

Alfa Romeo + Milán = Velká Láska

Nezaměnitelný design Tonale se speciálním zeleným lakováním, šperkovaný 20palcovými koly s originálním tvarem, dokáže zaujmout skutečně na první pohled. Lehce retro působí přední světlomety se třemi obloučky. Má to svůj důvod a inspiraci v legendárních modelech jako RZ nebo 159.

Bára Topinková a Alfa Romeo Tonale: foto Žena v autě.cz
Bára Topinková a Alfa Romeo Tonale: foto Žena v autě.cz

Tonale je přitažlivý ze všech stran. Z boku zaujme předním převisem a sexy záď poutá pozornost světly s horizontální LED lištou.

Tonale potěší kompaktními rozměry. Délka 4,5 metru slibuje snadný život ve městě.

„Alfa Romeo je love brand,“ uvozuje své video z testování jedna z porotkyň, moderátorka Tereza Tobiášová.

Italský Milán je domovem značky Alfa Romeo a také symbolem a centrem světového módního nebo bytového designu.

Na to ženy slyší. Porotkyně, spisovatelka a pilotka v jedné osobě Bára Topinková prozrazuje o magické rovnici více: „Většina lidí řídí výběr auta poměrem cena/výkon/prostor, designéři v Alfa Romeo k tomu nabízejí lásku.

Zalíbení ve tvaru karoserie na první pohled, celoživotní pouto nebo takové to neurčité umanuté puzení, které člověka k něčemu přitahuje. To je pro mě Alfa Romeo Tonale.“

IMG_5319-Velky
Alfa Romeo Tonale: foto Žena v autě.cz

Přátelský interiér a ovládání

IMG_4855-Velky-1
Alfa Romeo Tonale: foto Žena v autě.cz

Pohledná Alfa Romeo dělá čest svým italským předchůdcům. Interiér s černým čalouněním a startováním přímo na volantu navozuje dojem sportovního auta. Palubní deska je orientována na řidičky. Jak doplňuje na účet vnitřního uspořádání Tereza: „Vše je po ruce. Nic nepřekáží.“

Digitální přístrojový štít s virtuálními budíky rychlosti a otáček nabízí řadu zobrazení pro snadnou orientaci.

Interiéru dominuje velká obrazovka infotainmentu (úhlopříčka 10,25 palce) s velmi srozumitelným ovládáním a pěknou grafikou.

Velkou pochvalu si zaslouží přihrádka na mobilní telefon. Jak říká porotkyně Tereza: „Konečně někdo přemýšlel. Když si dám telefon nabíjet, chci občas displej zkontrolovat.“

Viola Procházková a Alfa Romeo Tonale: foto Žena v autě.cz
Viola Procházková a Alfa Romeo Tonale: foto Žena v autě.cz

„Interiér je opravdu krásný a velmi kvituju, že ve srovnání s infotainmentem před pár lety ten dnešní už funguje na jedničku. V tomto ohledu Alfa srovnala krok s konkurencí.

Okouzlující jsou drobné detaily, třeba vlaječka u řadicí páky, velká pádla pod volantem s pěkným zvukem nebo otočená čísla na budících – vtipný odkaz na klasické Alfy dob minulých,“ komentuje kvalitu interiéru další z porotkyň, Viola Procházková.

IMG_5329-Velky
Annamaria a Alfa Romeo Tonale: foto Žena v autě.cz

Vnitřek kompaktního SUV Tonale nabízí překvapivou prostornost i pro rodinný život. Porotkyně Tereza do auta komfortně usadila dceru v dětské autosedačce a manžela, sedícího v druhé řadě sedadel. 

Z pohledu potřeb větší rodiny Tonale otestovala také další porotkyně a zpěvačka, Annamaria d´Almeida. Pro ní je Tonale ideální jako druhé auto do rodiny.

Pochvalu si zaslouží i velikost zavazadlového prostoru. Kufr o objemu 500 litrů se dá prakticky rozdělit, po sklopení zadních sedadel lze docílit až 1550 litrů objemu.

IMG_5118-Velky
Pavla Totušková a Alfa Romeo Tonale: foto Žena v autě.cz

SUV pro každodenní jízdu

Odborná porota v anketě AUTO MÉHO SRDCE testovala Tonale se základní, slabší pohonnou jednotkou. Jednalo se o plug-in hybrid 1,5 litru s výkonem 130 koní a hladce řadící 7stupňovou automatickou převodovkou.

IMG_5077-Velky
Alfa Romeo Tonale: foto Žena v autě.cz

S Tonale se jezdí ve městě i na dálnici velmi příjemně. To potvrzuje i další z porotkyň, zpěvačka Annamaria d´Almeida: „Jízda hybridním SUV Alfa Romeo Tonale byla příjemným zážitkem, a to dokonce i s plačícím dítětem. Jako auto pro každodenní jízdy je Tonale ideální. Přitom se v něm díky jeho designu cítím nevšedně.“

Slovy další porotkyně Sabiny Sarkisovové si pochvalu Tonale zaslouží za přesnost a lehkost řízení, a to navzdory tomu, že má vyšší hmotnost. „Zatáčky si Alfa vysloveně užívá,“ dodává jedním dechem na účet jízdních vlastností Tonale Viola Procházková.

Zábavnou jízdu okořeňuje také možnost volby jízdních režimů Dynamic, Natural a Advanced.

Výkonnostně nejde o supersport. Zrychlení nepřipomíná „trhače asfaltu“ a hodnota 9,6 sekundy z nuly na 100 km v hodině to potvrzuje.

Testovaná motorizace Tonale tak je primárně autem „na pohodu“. Je to SUV především určené pro život ve městě.

IMG_5249-Velky
Eva Čejková a Alfa Romeo Tonale: foto Žena v autě.cz

Mild-hybrid je fajn v tom, že dokáže popojíždět výhradně na elektřinu, což se ve městě hodí (a spotřeba je i díky tomu překvapivě nízká). Na to, že se jedná o mild-hybrid, jsou však rozjezdy maličko těžkopádnější.

Počítá se také to, že menší SUV Tonale zajistí sebevědomou jízdu díky špičkové vybavenosti bezpečnostními asistenty.

Za příplatek 43 000 Kč je zde Paket Driver Assistance Plus s autonomním řízením 2. úrovně. Ten obsahuje asistenční systém pro jízdu v koloně a inteligentní adaptivní tempomat. Tonale umí držet auto bezpečně v jízdním pruhu, monitoruje a upozorňuje na slepý úhel, nechybí 360° kamera a umí parkovat, a to i samočinně.

Alfa Romeo z pohledu žen

IMG_1036-Velky
Bára Topinková a Alfa Romeo Tonale: foto Žena v autě.cz

Porotkyně, spisovatelka a pilotka Bára Topinková lakonicky shrnula: „Alfa Romeo Tonale není jen dopravní prostředek nebo potvrzení sociálního statusu. Je to víc než šaty od Diora. Je to prostě láska, a s touto iracionalitou si budeme muset vystačit.“

Řízení a ovládání Alfy Romeo Tonale každou z porotkyň bavilo. Ty více zaměřené na dynamickou jízdu budou preferovat u tohoto italského hřebce silnější motorizaci.

Alfa Romeo Tonale patří mezi finalisty letošní ankety AUTO MÉHO SRDCE k těm „levnějším“. Základní cena startuje (1.5 TURBO e-Hybrid nebo naftový 1.6 MultiJet – oba s výkonem 130 koní) na ceně 912 000 Kč.

Hlasujte v anketě DÁMSKÁ AUTOVOLENKA

Vyberte nejlepší auto podle svého gusta. Zúčastněte se hlasování veřejnosti. Stačí kliknout na model, který vás nejvíce oslovil, a odeslat svůj hlas. Hlasovat můžete až do konce března.

Sdílet článek:

Více na webu Alfa Romeo

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018