Zdroj: archiv Žena v autě.cz

3 důvody, proč si vybrat Citroën C3

14. 11. 2021

Malá auta do města mají své nepopiratelné klady, ale také limity. Jak je na tom Citröen C3? Naše kolegyně v redakci Žena v autě.cz, kamarádky z portálu Ženy sro a zpěvačka Bára Vaculíková ho během šesti měsíců důkladně otestovaly. Po 8 tisících najetých kilometrech tak nyní přijíždíme s velkým, redakčním zúčtováním.

bára vaculíková
Zdroj: archiv Žena v autě.cz

Sympatický vzhled

Ač malé, působí překvapivě robustně a velmi pohledně. Zvenku je Citröen C3 kompaktní, zakulacený a plně respektující současný design Citröen. Úzké, dělené přední světlomety a vyšší kapota celý model „nafukují“ a dělají ho větším.

Bohatě oplastované nárazníky a zadní světla tento dojem jen podtrhují, přestože se jedná o model se standardní světlou výškou a rozměry malého auta. Charakteristické jsou pro Citroën C3 airbumpy, “vzduchovo-gumové” prvky chrání dveře před drobným poškozením laku.

Další sympatickou stránkou Citroën C3 je jeho pestrý vzhled. Při objednání se nabízí možnost až 97 kombinací vzhledu karoserie včetně tří barev střechy, dvou designů kol a interiéru.

IMG_8659
Zdroj: archiv Žena v autě.cz

Extra pohodlný interiér

Velkým přínosem Citröen C3 je pohodlí. Sedadla Advanced Comfort jsou komfortní a příjemně měkká. C3 nabízí kupodivu dostatek prostoru, který je daný vyklenutou střechou a prakticky řešeným interiérem.

20210618_163356
Zdroj: archiv Žena v autě.cz

Uživatelským pohodlím překypuje také ovládání infotainmentu, a to se u nás (mnohdy netrpělivých) žen počítá. Každá žena se hned za volantem uvelebí a s jistotou si nastaví všechno potřebné před cestou. Palubní desce dominuje 7″palcová dotyková obrazovka s moderním infotainmentem.

Pro mnoho řidiček může C3 plnit funkci mobilní kanceláře. Technologie Mirror Screen umí zrcadlit aplikace v chytrém telefonu a promítat je na obrazovku vozu.

Velikost C3 je (do městského provozu) tak akorát. Stejně tak kufr zvládl všechny naše zavazadla, a to včetně kočárku. Zavazadlový prostor nabízí objem 300 litrů. Jinak toho ale C3 pojme překvapivě mnoho. Po sklopení zadních sedadel jde docílit až 922 litrů objemu.

IMG_8645
Zdroj: archiv Žena v autě.cz

Obratný ve městě

V městském provozu anebo mimo něj si Citröen C3 zaslouží pochvalu. Měkký a pohodlný podvozek zvládá nástrahy města s lehkostí a příjemně se pohupuje. I přes zjevné měkké nastavení nijak výrazně netrpí stabilita. Hluk je dobře odfiltrován. Citroën C3 také exceluje v manévrovatelnosti. V městských uličkách je hbitý a parkuje s lehkostí sobě vlastní.

IMG_6258
Zdroj: archiv Žena v autě.cz

Testovaný model s benzínovým tříválcovým motorem 1.2 PureTech o výkonu 110 koní ve spojení s šestistupňovou manuální převodovkou dokáže udělit lehkému a malému vozu slušnou dynamiku. Překvapivě i na delší cesty je C3 velmi příjemné auto. Kombinovaná spotřeba se po celou dobu půlročního testování pohybovala kolem 6,7 l/100 km.

Finální verdikt o C3

Citroen C3 patří sice do kategorie menších vozů, pro potřeby vytížených žen, které mají auto jako mobilní kancelář, nebo maminek s dětmi, je „cétrojka“ ideálním vozem. Design C3 má styl. Možnost desítek barevných kombinací je pro nás ženy neoddiskutovatelná výhoda.

CITROEN C3
Zdroj: archiv Žena v autě.cz

Sympatické na modelu Citröen C3 také je, že například v testované výbavě je pro většinu řidiček dostupný. Cena testovaného exempláře je 369 900 Kč a díky možnosti financování je „cétrojka“ skutečně atraktivní i v tomto ohledu. Myslíme si, že za cenu, která začíná na 300 000 Kč (1.2 PureTech 83 MAN5/61 kW Live) dostanete vůz, který vypadá i funguje jako kdyby byl z vyššího segmentu.

C3 je pohodlná, krásně se s ní manévruje a hladce se řídí! Testovaný, benzínový tříválec 1.2 PureTech se 110 koňmi můžeme s klidem doporučit. Pro úplný řidičský komfort však doporučujeme raději automatickou převodovku. 😊

Sdílet článek:

Více na webu Citroen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018