foto Starbucks

Svátek všech žen je tady!

8. 3. 2024

Mezinárodní den žen 8. března je naším svátkem. Slavíme ho v mnoha ohledech. Bez pozoruhodných žen by neexistovala ani dobrá káva. 

Unknown-2
foto Kateřiny: zdroj Starbucks

Před osmi lety zasvětila svůj život kávě dnešní marketingová koordinátorka  Kateřina Jedličková. Čtyři roky se starala o zákazníky jako baristka v kavárně v pražských Dejvicích, kde pracovala během studia na vysoké škole.

Přes několik kaváren a pozic postupovala na pozici Shift Supervizor, až nakonec vyměnila černou zástěru za počítač a zakotvila v marketingovém oddělení. V posledních dvou letech svou „agendu“ rozšířila ještě o péči o malého synka a vyzkoušela si tak roli pracující maminky.

„Když jsem nastupovala, lákala mě hlavně síla a atraktivita značky,” vzpomíná na své začátky. „Postupem času se pro mě ale Starbucks stal lovebrandem, který není jen o kávě, ale zejména o lidech a pospolitosti, kterou tady najde každý.”

A jakou kávu má nejraději? „Jsem velká milovnice filtru a ani ve Starbucks tomu není jinak. Moje nejoblíbenější káva je tedy ta překapávaná, do které si ráda přidám kokosové mléko. V létě ji pak obvykle vyměním za Cold Brew.”

Bez jakékoliv dřívější zkušenosti s kávou nastoupila do Starbucks na pozici Shift Supervizor Gabriela Činovcová. Už při pohovoru prý věděla, že to bude skvělé dobrodružství. Postupně si prošla pozicemi, jako je Produkt Manager, Facility Manager nebo Asistent Manager, a v současnosti vede tým baristů v roli Store Managera v pražské kavárně Arkády Pankrác.

Snimek-obrazovky-2024-03-08-v-16.48.51
Gabriela: zdroj Starbucks

Během šestnácti let, kdy je součástí týmu Starbucks, byla u otevření šestnácti kaváren v Praze, Brně a Ostravě. „I po tak dlouhé době je pro mě Starbucks srdcovka a jsem velmi vděčná, že jsem se i po sedmileté rodičovské dovolené mohla vrátit na své místo. Kolegové mi tehdy moc pomohli, neboť doba se posunula a měla jsem co dohánět. Díky jejich ochotě jsem ale všechno zvládla.”

Když má volnou chvilku, nejradši si dopřává malou překapávanou kávu se sirupem White Mocha nebo Strawberry Acai Refresha Drink. Doma po práci si s oblibou připraví šálek překapávané kávy Verona, které je věrná už šestnáct let.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018