Naše hodnocení: Alfa Romeo Mito

15. 6. 2010

Alfa Rome Mito je vůz, který hraje jednoznačně na sportovní notu. Osloví především mladé řidičky a řidiče, studenty a kreativce. Jednoznačně patří do skupiny „FUN“ vozů s originálním designem, který doplní osobnost každého řidiče a řidičky.

Díváme se

Vůz v sobě nezapře ducha Alfy Romeo – typický chladič, přední značka na straně nárazníku italský sportovní design. Snad jen přední světlomety vybočují z řady agresivního designu dražších modelů Alfy Romeo a vymezují tak Mitu jinou laťku.  Snaha Alfy udělat z Mita malý sportovní vůz je zřejmá na každém čtverečním centimetru vozu. Nízkoprofilové 17-placové kola, dveře bez okenního rámu sportovní střih interiéru.

mito s maskou

Sedíme

Italský design zkrátka dělá své, interiér je dokonale ergonomický. Mito zkrátka padne do ruky.

Budeme-li Alfu brát jako sportovní vůz, pak musíme pominout nepraktičnosti kategorie těchto vozů a to hlavně co se týká komfortu přepravy a vnitřní velikosti – malý prostor pro cestující v druhé řadě. Tuhý podvozek a zavazadlový prostor na jeden kufr a baťůžek a je cena za přilnavost na silnici a líbivý design.

interiér

Jedeme

Avšak budeme-li brát Alfu Mito jako sportovní vůz pak nemůžeme přehlédnout fakt, že Mito má dobré jízdní vlastnosti, je nabité energií a velmi rychle reaguje.

Při rychlosti nad 130 km/h je však Mito poměrně hlučné. Tuhý podvozek dává ve zmíněné rychlosti pocit jízdy o 50 km větší a při dodržování předpisů na dálnici vás může spolujezdec, který nevidí na tachometr oslovit: „nežeň se tu jak blázen“. Spotřeba se pohybovala v rozmezí 6 – 7litrů na 100km. Stejně tak hodnota emisí nás v případě Mita nijak nepřekvapila, výrobce deklaruje 134g/km.

kufr

Hodnotíme

S Mitem zažijete rozhodně mnoho zábavy a z jeho designu budete unesena. K jeho negativům patří zejména hlučnost a nijak nevybočující spotřeba. Alfa Romeo>„>Alfa Romeo Mito (1,4 16V Progression, 58 kW) startuje na ceně 362.000,-Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Alfa Romeo

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018