Alfa Romeo – se srdcem sportovním

7. 8. 2008

První srpnová sobota byla velkým dnem pro všechny, kteří mají mladou duši a v těle jim bije „cuore sportivo“. Český klub Alfa Romeo zorganizoval pro fanoušky těchto stylových vozů již čtvrtý celorepublikový sraz. Účast téměř stovky burácejících motorů potvrdila, že se jedná o největší akci svého druhu u nás. V časném dopoledni se nablýskané vozy v Letňanech ukázkově seřadily do kolony a vyrazily na spanilou jízdu.

Po triumfálním přejezdu kolem Václavského náměstí, kde honosná přehlídka doslova zastavila život, vozy svižným tempem zamířily do Plzně.

Populární volba Miss Tour či vyhodnocení nejstaršího a nejmladšího Alfisty představovaly jen dva z mnoha bodů pestrého  odpoledne. Na volbu nejkrásnějšího účastnického vozu letošního ročníku každý čekal s velkým napětím: jak mezi tolika krásnými auty zvolit to nejhezčí? Nelehký úkol nakonec vyřešila porota a vítězem vyhlásila Alfu Romeo 155, 2.0 TS. Účastníci si v průběhu dne mohli poslechnout zajímavosti z historie značky Alfa Romeo, odpočinout si u promítání, připojit se k návštěvě muzea nebo se pobavit u tomboly a vyhrát lákavé ceny. Alfisté a Alfistky ocenili možnost diagnostiky elektroniky na svých miláčcích a adrenalin si vyzkoušeli při nedělním výletu na motokárovou dráhu. Avšak všichni – zasloužení Alfisté i „pěšáci“ – si užívali zejména možnosti pohovořit si o lásce jménem Alfa Romeo s lidmi z celé republiky i ze zahraničí.

Ála

Sdílet článek:

Více na webu Alfa Romeo

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018